Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2018, 12:07

Hyundai nečakane odhalil svoje nové SUV. Pozrite si prvé oficiálne snímky

Na verejnosť sa dostali prvé oficiálne snímky nového SUV modelu Hyundai Santa Fe.

Hyundai nečakane odhalil svoje nové SUV. Pozrite si prvé oficiálne snímky
Zdroj: Hyundai South Korea

Hyundai na svojom domácom trhu v Južnej Kórei spustil objednávky novej, v poradí už štvrtej generácie Hyundai Santa Fe. S tým sa na verejnosť dostali aj prvé oficiálne snímky nemaskovaného modelu. Pred niekoľkými dňami sme mali možnosť vidieť len skice a bočnú líniu novinky.

Nový model Santa Fe prichádza v štýle inšpirovanom niektorými najnovšími modelmi značky - Kona či Nexo. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou však ide o úplne odlišný dizajnový smer a to nielen v prípade exteriéru, ale tiež interiéru.

​Predná časť sa stala dominantnejšou a pribudla dvojica svetlometov - rovnako ako je tomu pri modeli Kona. Tie v hornej časti bude slúžiť s najväčšou pravdepodobnosťou ako denné svietenie, dolné budú plniť úlohu hlavných svetlometov. Do očí padne taktiež veľká kaskádová maska chladiča. Celkovo pôsobí auto mohutnejšie ako v minulosti.

​Interiér prešiel rozsiahlou zmenou, novinka dostala novú palubnú dosku s prepracovanou stredovou konzolou a "plávajúci" displej infotainmentu. Vďaka tomu nebude musieť vodič až tak výrazne upriamovať pozornosť pri manipulácii s displejom.

Aj tu je samozrejme podobnosť s niektorými modelmi z ponuky značky. Santa Fe ponúkne vo svojej novej generácii aj bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu, rozpoznávanie hlasu a podporu Apple CarPlay či MirrorLink.

Zdroj: Hyundai South Korea

V rámci bezpečnosti nebudú chýbať prvky ako výstraha pred nárazom, sledovanie mŕtveho uhla, varovanie pred opustením jazdného pruhu či automatické diaľkové svietenie. K dispozícii bude aj systém Safe Exist Assist, ktorý upozorní pasažiera na prichádzajúce auto pri otváraní dverí. Rovnako je následne schopný zablokovať dvere a zabrániť tak nehode.

V Južnej Kórei je nové SUV k dispozícii s troma motormi - benzínovým dvojlitrom a dieselovým agregátom s objemom 2,0 a 2,2-litra. Spojené sú s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Ich presné výkonové údaje však zatiaľ známe nie sú, rovnako ako to, či pribudnú ďalšie motorizácie a prevodovky.

Novinka má byť dokonca prvým Hyundaiom vybaveným elektronickým systémom pohonu všetkých štyroch kolies HTRAC. Na domácom trhu je nové SUV k dispozícii v základe od 28,9-milióna juanov, v prepočte teda asi za 22-tisíc eur.

Hyundai Santa Fe by sa mal ukázať a odbiť si premiéru na ženevskom autosalóne už budúci mesiac.