Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.01.2018, 15:30

Legendárny Land Rover sa vracia vo veľkom štýle. Avšak len na moment

Limitovaná edícia nesmrteľného britského offroadu prichádza vrátane päťlitrového motora a výkonu, ktorým ľahko prekoná nejeden "športový osobák".

Legendárny Land Rover sa vracia vo veľkom štýle. Avšak len na moment
Zdroj: Land Rover

Píše sa rok 2016 a automobilka Land Rover potvrdila, že legendárny offroad model Defender sa už do sériovej výroby nevráti.

Nič sa na tom nemení ani teraz, avšak nepadlo žiadne slovo o špeciálnych či limitovaných edíciách. Nedávno totiž jedna takáto špecialitka prišla - Land Rover Defender Works V8. Ide o limitovaný model v počte 150 kusov k 70. výročiu Land Roveru.

Výnimočného z neho robí okrem iného aj motor, konkrétne atmosférický päťlitrový V8 agregát s výkonom 400 koní a krútiacim momentom 515 Nm. Spolupracuje s osemstupňovou automatickou prevodovkou ZF, samozrejmosťou je tiež pohon všetkých štyroch kolies a maximálna rýchlosť je stanovená na 171 kilometrov za hodinu.

​Disciplínu zrýchlenia z nuly na 60 míľ za hodinu (96 kilometrov za hodinu) zvládne špeciálny Defender už za 5,6 sekundy. Stojí na 18-palcových kolesách "obutých" do terénnych pneumatík. Prepracovaný bol tiež podvozok či brzdy.

Nájsť tu môžeme aj LED svetlomety, dizajnové hliníkové prvky na karosérii či označenia odkazujúce na špeciálnu edíciu.

Interiér je zrejme kapitolou sám o sebe. Naozaj nadpriemerný luxus v "nezastaviteľnom" britskom offroade, to sa nevidí každý deň. Osadené boli napríklad športové Recaro sedadlá s Windsor koženým čalúnením. Rovnako je na tom tiež strop, panely dverí či palubná doska.

Zdroj: Land Rover

​Aj napriek tomu je to Defender, taký ako ho poznáme, len kvalitne vylepšený. K dispozícii je osem farebných kombinácii, avšak diely ako strecha, blatníky či maska chladiča zostáva čierna.

Ide o špeciálnu a limitovanú edíciu, takže cena nie je samozrejme vôbec nízka. V ponuke budú verzie 90 a 110 - troj a päťdverová varianta. Za trojdverovú bude cena na domácom Britskom trhu začínať na sume 150-tisíc libier, čiže približne 170-tisíc eur.

Túto hodnotu dokáže ľahko zvýšiť výkonnejšie odpruženie či lepší brzdový systém. V USA sa tento model predávať nebude.