Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.01.2018, 15:30

Unikli fotografie nového SUV od Škody. Techniku má z prvej Octavie

Nový SUV model je určený pre najväčší trh automobilky, za minulý rok v Číne Škoda predala 325-tisíc áut.

Unikli fotografie nového SUV od Škody. Techniku má z prvej Octavie
Zdroj: HN/Peter Mayer

Kamiq vznikol v rámci joint-venture partnerstva mlaodoboleslavskej značky Škoda so šanghajskou automobilkou SAIC. Ako základ však neposlúžila aktuálna moderná modulárna platforma MQB koncernu Volkswagen, na ktorej stojí väčšina aktuálnych modelov Škody.

Konštruktéri využili "železo" menom PQ34, ktoré používali značky nemeckého koncernu Volkswagen pred 20 rokmi a ako úplne prvý ju v roku 1996 predstavila svetu populárna Škoda Octavia. Dnes využíva túto plaftormu napríklad Volkswagen Lavida, predávaný na čínskom trhu.

Je to teda model postavený cielene pre tamojší trh, ktorý nevyžaduje v tejto kategórii áut najmodernejšiu techniku, dôležitý je moderný dizajn.

Podobu nového SUV od Škody si môžete pozrieť na fotografiách nižšie, ktoré na sociálnej sieti Twitter uverejnil neoficiálny účet značky Škoda.

Model s dĺžkou 4,4 metra a 261 centimetrovým rázvorom dostane pod kapotu 110 koňový benzínový štvorvalec TSI s objemom 1,5-litra.

Kamiq má mať premiéru na jarnom autosalóne v Pekingu, predaje odštartujú v júni 2018.

Škoda má teraz v ponuke veľké, až sedemmiestne SUV menom KodiaQ a menší Karoq (Kamiq je podobne dlhý, má však kratší rázvor). Chystá sa ešte malý crossover, ktorý nahradí Fabiu Combi.

Na čínsky trh automobilka uvedie aj ďalšiu karosársku verziu modelu KodiaQ, ktorá bude mať siluetu kupé. Prevedenie KodiaQ GT by podľa posledných vyjadrení automobilky malo doraziť aj do Európy. Kamiq zostáva len pre Čínu.