Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.12.2021, 11:22

Extravagantné SUV zo Žiliny sa už predáva. Poznáme ceny úspešnej slovenskej novinky

Spoločnosť Kia Sales Slovakia oficiálne predstavila cenník a spustila exkluzívny predpredaj obľúbeného mestského SUV Sportage. Vyrábané bude v žilinskom závode značky.

Extravagantné SUV zo Žiliny sa už predáva. Poznáme ceny úspešnej slovenskej novinky
Zdroj: Kia

Hoci sa najskôr svetu ukázala vo verzii pre americký či ázijský trh, neskôr prišlo aj očakávané odhalenie európskeho prevedenia. Kórejská automobilka Kia ešte na sklonku tohtoročného leta predstavila verejnosti novú generáciu svojho zákazníkmi obľúbeného a z pohľadu ponuky i kľúčového modelu značky.

Športovo-úžitkové vozidlo Kia Sportage teda vôbec prvýkrát vo svojej celkom 28 ročnej histórii získalo špeciálne vyhotovenie určené a vyvíjané špeciálne pre uspokojenie špecifických potrieb Európanov a na slovenský trh sa napokon dostáva ešte pred koncom roka 2021. 

​Aktuálne tak spoznávame oficiálne ceny pre tunajších zákazníkov, pričom o výrobu sa postará žilinský závod Kia Slovakia. Produkovať pritom bude nielen verzie s pohonom predných, ale i všetkých štyroch kolies a rovnako tak popri benzínovom či naftovom vyhotovení aj prevedenia s hybridnou technikou v útrobách modelu.

Nápadný vzhľad a technologicky nabitý interiér

V poradí už piata generácia obľúbeného SUV dokáže svojim novo navrhnutým dizajnom zaujať minimálne tak, ako to dokázal jej kórejský súrodenec Tucson od značky Hyundai. Obe vozidlá sa pýšia skutočne netradičným, nápadným vzhľadom a to primárne prednej časti. Prím tu hrá masívna maska chladiča tiahnuca sa po celej šírke "nosa", pričom je doplnená o veľké denné LED svietenie či päťuholníkové hlavné svetlomety.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 67% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.