Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.12.2021, 00:00

Nemci to s elektromobilitou myslia vážne. Luxusné BMW testujú v ľadovom extréme

Spolu s novou generáciou luxusného vrcholu a vlajkovej lode mníchovskej značky sa svetu predstaví i elektrická verzia "sedmičky". Hovorí sa o roku 2022.

Kým pred niekoľkými rokmi sme si mohli vyberať len z minima elektricky poháňaných modelov na našom trhu, dnes už sa karta pomaličky otáča a k dispozícii je čoraz väčší zástup elektromobilov či hybridných a plug-in hybridných vozidiel. Nehovoriac o mild-hybridoch, ktoré predstavujú akúsi najzákladnejšiu a najjednoduchšiu cestu k znižovaniu emisií.

A presne to je dôvodom. Výrobcov jednoducho nezadržateľne tlačí plnenie stále prísnejších emisných limitov a napĺňanie predsavzatých plánov, kedy chce drvivá väčšina značiek úplne presedlať na elektrifikované alebo plne elektrické verzie áut. V podstate do budúcna ani inú možnosť mať nebudú, ak sa "ideológia" bruselských odborníkov nezmení.

​I keď spôsob pretláčania e-vozidiel nie je úplne najideálnejší, takéto modely dokážu ponúknuť celý rad benefitov, o ktorých spaľovacie verzie ani len nesnívajú. Okamžitá dostupnosť plného výkonu, ticho na palube, lacnejšia prevádzky i servis a nevytváranie lokálnych emisií počas jazdy. A to je len zlomok silných stránok elektromobilov.

Zatiaľ čo u konkurenčnej značky Mercedes-Benz predstavuje absolútny strop technológií, luxusu i pohodlia legendárna trieda S, u BMW je to známy ikonický rad 7. Oba modelové rady týchto značiek patria dlhé roky do kategórie limuzín pre najnáročnejších zákazníkov a keďže elektromobilita nutne čoraz viac preniká do životov každého z nás, prispôsobovať a rozširovať sa musí i ponuka automobiliek. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 61% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.