Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.12.2021, 11:37

Toyota rozšíri svoju ponuku. Európanov chce zlákať na úplne nový SUV model

Prvotné sklamanie môže nahradiť radosť. Corolla Cross napokon po mnohých trhoch zamieri aj k nám, prvé kusy prídu zákazníkom až na jeseň 2022.

Toyota rozšíri svoju ponuku. Európanov chce zlákať na úplne nový SUV model
Zdroj: Toyota

Novinka Corolla Cross je športovo-úžitkový derivát známeho svetového bestselleru a nielenže dopĺňa už zavedenú rodinu hatchbacku, praktického Touringu Sports a sedanu, ale zároveň rozšíri aj rad SUV značky, ktorý má teraz ponúkať zákazníkom najširší sortiment v Európe. Mimochodom, od uvedenia na trh v roku 1966 sa po celom svete predalo viac ako 50 miliónov kusov modelu Corolla.

Výrobca predstavil model pre ázijské trhy už v polovici minulého roka a pred časom dostal svoju verziu aj trh USA, Južná Afrika či Čína a Južná Amerika. Napokon sa príchodu kompaktného športovo-úžitkového vozidla so sympatickými tvarmi dočkali i Európania, veľkosťou model zapadne presne medzi súrodencov ako C-HR a RAV4 - ocitne sa teda v srdci vysoko konkurenčného európskeho segmentu C-SUV. Prísť má dokonca aj do Ruska.

​Corolla Cross vychádza z filozofie TNGA od Toyoty a je vybavená najnovším vývojom podvozkovej platformy GA-C, ktorá prináša výhody pre štýl, technológie a jazdnú dynamiku. Je 4 460 milimetrov dlhá, 1 825 milimetrov široká, 1 620 milimetrov vysoká a má rázvor s hodnotou na úrovni 2 640 milimetrov. Podľa slov automobilky ponúka komfort, praktickosť a všestrannosť, ktoré sú nevyhnutné pre aktívne rodiny s malými deťmi.

Hoci technický základ zdieľa s aktuálnou generáciou Corolly, vzhľadom a mnohými ďalšími riešeniami "kope svoju vlastnú ligu" a v porovnaní s inými modelmi značky v Európe je charakteristických dizajnových čŕt len veľmi málo. Model má byť primárne konzervatívnejší, čo môže prilákať rovnako orientovaných zákazníkov, poškuľujúcich po priestorovo bohatom a zároveň rozmermi nie príliš uletenom SUV.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 68% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.