Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.12.2021, 13:40

Poznáme slovenské ceny praktickej Dacie. Má našliapnuté na slušný úspech

Rodinne i úžitkovo zameraný model Jogger prichádza v troch dostupných výbavách, s dvojicou motorov a päť i sedemmiestnym interiérom.

Poznáme slovenské ceny praktickej Dacie. Má našliapnuté na slušný úspech
Zdroj: Dacia

Modely segmentu MPV to v dnešnej dobe nemajú príliš ľahké. Ich počet v ponukách automobiliek výrazne klesá, pričom jasnou náhradou sa stávajú primárne populárne športovo-úžitkové vozidlá. Hoci ide o trend, pri ktorom dávajú zákazníci pravdepodobne prednosť najmä dizajnu auta, po praktickej a priestorovej stránke to nemusí byť úplne výhra.

Práve autá spadajúce do kategórie MPV boli vždy známe svojou využiteľnosťou, kedy bez problémov poslúžili aj najnáročnejším rodinným úlohám. A hoci v súčasnosti už hrajú viac než druhé husle, stále fanúšikovia majú možnosť siahnuť po tomto type a užívať si jeho výrazné benefity. Jednou z mála je napríklad Dacia Jogger, ktorú je možné od 2. decembra 2021 objednávať a pozná už i svoje slovenské ceny.

​V nižšej strednej triede, kam novinka spadá, ide v podstate o vôbec najdostupnejší rodinný automobil a zároveň zastáva úlohu kľúčového piliera ponuky rumunskej automobilky na nasledujúce roky. Spolu s ňou tvoria gro portfólia i faceliftovaný Duster či nový hatchback Sandero a sedan Logan.

V istých smeroch môže Jogger pripomínať i predĺžené kombi alebo jeho mix s klasickým MPV. Dizajnovú inšpiráciu si pritom berie zo spomínaných súrodencov Sandero/Logan, čo je dobre. Okrem výraznej podoby v sympatickej prednej časti, kde hrajú prím už v základe dodávané LED denné a stretávacie svetlomety, stojí samotný model aj na rovnakej podvozkovej platforme CMF-B "Low Spec".

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 63% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.