Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.11.2021, 13:28

Špičkové BMW XM oficiálne odhalené. Na konzervatívnosť rovno zabudnite

Predstavená očakávaná štúdia avizuje okrem nového dizajnového smeru aj doposiaľ najvýkonnejšie vozidlo BMW M v celej histórii.

Špičkové BMW XM oficiálne odhalené. Na konzervatívnosť rovno zabudnite
Zdroj: BMW

Na prestížnej výstave Art Basel 2021 v Miami Beach divízia BMW M prvýkrát na globálnej scéne predstavuje svoj úplne nový koncept vozidla s jedinečným označením XM.

Okrem priblíženia budúcej podoby chystanej novinky z tejto športovej divízie mníchovskej značky však štúdia ukazuje i riešenia, ktorými sa budú inšpirovať do budúcnosti aj ďalšie luxusné modely automobilky BMW. Nejde pritom iba o exteriérové tvarovania, ale taktiež prvky ukryté v kabíne.

​Sériový model XM bude budúci rok, keď ostrá odnož oslavuje 50. výročie vzniku, zhmotňovať i jej prvý samostatný automobil od predstavenia legendárneho modelu M1. Vyrábať sa bude od konca roka 2022 v americkom závode v meste Spartanburg, keďže práve trh USA je pre tento typ auta z hľadiska predajov absolútne kľúčový.

Ide vlastnou cestou

Konzervatívnosť? Na tú rovno zabudnite. Výrobca pokračuje v nastolenom tempe a neplánuje spomaliť ani v kontroverznom zväčšovaní masky chladiča. Ak vám masívny „radiátor“ na modeloch radu 7 či X7 pripadal masívny, tu sa latka posúva ešte o kus vyššie.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.