Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.11.2021, 11:14

Česká ulička do Indie. Novú urastenú Škodu Slaviu sme preskúmali skrz naskrz

  • Túto škodovku na českých či slovenských cestách asi nikdy nestretneme. Atraktívna novinka však môže byť platným krokom vpred pre ofenzívu na neznámych ihriskách.
  • Na technike malého vozidla postavili auto, ktoré zaujme priestorom a aj navonok pôsobí mohutne. Môže byť českou uličkou na svetové trhy.
Česká ulička do Indie. Novú urastenú Škodu Slaviu sme preskúmali skrz naskrz
Zdroj: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz

Futbalovému poteru to vysvetľujú takto: „Keď nelieta hráč, musí lietať loptu.“ Česká ulička je vo svetových slovníkoch futbalovej latinčiny. Múdra prihrávka po zemi prejde medzi súpermi na spoluhráčov. Vyžaduje si to prehľad a schopnosť improvizácie, prihrávka je vždy rýchlejšia ako nohy. Meno Slavia tak možno táto škodovka nedostala náhodou, píše iDNES.cz.

Na zložitý indický trh sa tiež musí fištrónom, improvizáciou a nečakanými riešeniami. Snáď aj preto dostala česká značka Škoda Auto, ktorá chvíľami dodnes doháňa k zúrivosti nemecké vedenie „českými riešeniami“ mnohých problémov, s ktorými si teutonské procesy korporácie neporadia, na starosti indický trh.

​Zaskóruje horúca škodovácka novinka „českou uličkou“ v miliardovej krajine, ktorej už 15 rokov svetové automobilky veštia obrovský potenciál? Volá sa Slavia, avšak rovnako tak by mohla baviť sparťanov, bohemákov i baníkovcov.

Hlavný je efekt

Už na pohľadu je to veľké auto. Silueta je ladná, hlavne zadné partie vyzerajú skvele, predok je možno guľatejší ako zvyšok auta, možno by mohol byť ňufák o pár centimetrov dlhší, potom by boli proporcie o čosi vyváženejšie. Technickú príslušnosť k malým autám prezrádzajú malé a do podbehov zapadnuté kolesá.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.