Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.11.2021, 11:05

Slovensko nenapreduje, ale cúva. Nezmyselné výmeny tabuliek s EČV potrvajú ďalší rok

Hoci sa mnohí motoristi tento rok potešili, že schvaľovacím procesom konečne prešla očakávaná novela upravujúca výmeny EČV, krátko na to prichádza tvrdá rana.

Slovensko nenapreduje, ale cúva. Nezmyselné výmeny tabuliek s EČV potrvajú ďalší rok
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

V marci 2021 sa všetci slovenskí motoristi potešili novele zákona, ktorá okrem iného zrušila povinnosť meniť evidenčné číslo vozidla pri každom prepise medzi okresmi. Zákon, ktorý okrem iného umožnil vodičom konečne mať jednu tabuľku s EČV na celý život.

Novela z dielne SaS, ktorú podpísala aj prezidentka a mala nadobudnúť platnosť už od marca budúceho roka, parlament práve celkom potichu zmenil. Prečo?

Štátna správa v súčinnosti s políciou vraj nedokážu ani za rok (od apríla 2021 do marca 2022) na túto zmenu pripraviť ťažkopádny informačný systém, píše TopSpeed.sk.

Pokuty k nesprávnym ľuďom?

Či už predáte auto do iného okresu, alebo sa presťahujete a zmeníte svoje trvalé bydlisko či sídlo firmy, ešte celý budúci rok bude nutné zmeniť na vozidlách evidenčné čísla.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.