Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.11.2021, 11:27

Extrém z dielne Rolls-Royce. Najpokročilejší model prichádza v špeciálnej verzii

Britská novinka dostala vylepšenia na poli dizajnu, ale taktiež hnacieho ústrojenstva a podvozku. Ponúknuť má výraznejší zážitok z dynamickej jazdy.

Extrém z dielne Rolls-Royce. Najpokročilejší model prichádza v špeciálnej verzii
Zdroj: Rolls-Royce

V dobe tlaku na emisné limity sa aj "kráľovské automobilky" musia prispôsobovať požiadavkám bruselských úradníkov. Či sa nám to páči alebo nie, budúcnosť je zdá sa plne elektrická a na tento rozbiehajúci sa vlak musí postupne naskočiť každý výrobca vozidiel v Európe.

Luxusná značka Rolls-Royce pred časom vo svojom vyhlásení uviedla, že svoje prvé plne elektrické auto s názvom "Spectre" uvedie na trh už koncom roka 2023 a podľa samotného riaditeľa spoločnosti Torstena Mullera-Otvosa sa tým odštartuje prechod k úplnej elektrifikácii portfólia do roku 2030.

​Ešte predtým však plánuje britský výrobca svojim zákazníkom poskytnúť, tradične, to najlepšie zo sveta automobilového luxusu, spaľovacích motorov a v najnovšom počine to kombinuje taktiež s dynamickým pôžitkom z jazdy. Tá sa zvyčajne vyznačuje absolútnym pokojom, tichosťou či komfortom, no najnovší model to plánuje jemne zmeniť.

Rolls-Royce predstavil Black Badge dizajn po prvý krát v roku 2016 s modelmi Wraith a Ghost, v roku 2017 nasledoval Dawn a v roku 2019 doposiaľ najväčší ponúkaný model Cullinan. Ide o SUV, hoci v kruhoch tejto luxusnej značky sa toto označenie, pochopiteľne, nepoužíva. Dnes sa k rodine pripája nové, doteraz najčistejšie a technologicky najvyspelejšie vozidlo Black Badge Ghost.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.