Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.10.2021, 14:08

Najmenšie BMW sa posúva vpred. Ponúkne lepší akustický zážitok i emócie za volantom

Vyladené pružiny a tlmiče, precízne nastavenie podvozka a upravený zvukový prejav sú hlavnými zmenami vo vylepšenom BMW M135i.

Najmenšie BMW sa posúva vpred. Ponúkne lepší akustický zážitok i emócie za volantom
Zdroj: BMW

Nemecký prémiový výrobca sa pochválil jemnou úpravou svojho najmenšieho zástupcu športových modelov. Vrcholná verzia radu 1 s označením M135i dostala nielen vizuálne zlepšenie exteriéru, ale priniesť má koncovému zákazníkovi aj emotívnejší zážitok za volantom či zlepšené vlastnosti pri jazde na limite.

Model sme ešte pred spomínaným obohatením o jemné korektúry v redakcii vyskúšali a hoci medzigeneračne „drobec“ podrástol a prišiel taktiež o benzínový šesťvalec, dokázal ponúknuť naozaj rýchlu, presnú a taktiež zábavnú jazdu. Pod kapotou súčasná generácia ukrýva dvojlitrový benzínový štvorvalec s naladením na úctyhodných 306 koní a radí sa tak k tomu najvýkonnejšiemu spomedzi štvorvalcov od BMW.

Zdramatizovaný zvuk i dizajn

Najvýraznejšou zmenou už pri prvom pohľade bude nepochybne rozšírená ponuka lakovaní vozidla. Do ponuky sa totiž dostala nová paleta obzvlášť výrazných farieb, ktoré majú podľa slov výrobcu podčiarknuť individuálny charakter modelu BMW M135i xDrive.

Jednotlivé laky z ponuky BMW Individual a špeciálne požiadavky zákazníkov teraz možno začleniť priamo do výrobného procesu v závode spoločnosti v Lipsku, kde tento kompaktný model vzniká a kvôli čomu automobilka upravila existujúca lakovňu i počet zamestnancov o 10 osôb.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 63% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.