Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.12.2017, 16:10

Škoda odhalila špeciálnu verziu obľúbenej Fabie. So štvorvalcom a v obmedzenom množstve

Vzhľadom na úspešný rok pripravila Škoda limitovanú edíciu Fabie, dočasne dokonca aj so štvorvalcovým motorom.

Škoda odhalila špeciálnu verziu obľúbenej Fabie. So štvorvalcom a v obmedzenom množstve
Zdroj: Škoda Auto

Tento rok je pre Škodu šťastným a to nielen vzhľadom k dobrým počtom predaja, ale tiež vďaka najúspešnejšej sezóne v 116 ročnej histórii účasti značky v motoršporte.

Mladoboleslavská značka sa to rozhodla poriadne osláviť a pri tejto príležitosti predstavuje špeciálnu verziu obľúbeného modelu Fabia. Pod kapotu sa na malý okamih vrátil dokonca štvorvalec TSI s objemom 1,4 litra. Prečo "vrátil"? Značka má totiž momentálne model v ponuke výhradne s troma valcami.

Štvorvalec v tomto prípade spolupracuje so sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG a jeho výkon je 92 kW (125 koní). Na stovku dokáže šprintovať za 8,8 sekundy a maximálna rýchlosť je stanovená na 203 kilometrov za hodinu.

Aby toho nebolo málo, model dostal športový podvozok so zníženou svetlou výškou, tuhšími tlmičmi a o dotvorenie pravého charakteru slúžia tiež exkluzívne športové sedadlá a športový volant. Nechýba ani prepracovaný koncový tlmič výfuku.

Zdroj: Škoda Auto

​Dizajnovo sa teda od "klasiky" odlišuje špeciálna Fabia najmä farebnou kombináciou a spomínanými doplnkami. Vychádza z Fabie Monte Carlo, v biele farbe Candy a čiernou strechou. Špecifické sú 17-palcové disky z ľahkých zliatin SAVIO, dostupné v troch farebných prevedeniach (zelené, biele a čierne).

Karosériu dopĺňajú tiež nápisy "WRC 2 2017 champion" a ďalšie prvky odkazujúce na úspešné súťažné modely týmu Škoda Motorsport. Rozšírila sa aj štandardná výbava, ktorej súčasťou sú predné vyhrievané sedadlá, zadná parkovacia kamera, navigačný systém, automatická klimatizácia Climatronic, bezkľúčové odomykanie, štartovanie a zamykanie KESSY, parkovacie senzory vzadu, elektrické okná vpredu a vzadu či adaptívny tempomat Adaptive Cruise Control a svetelný/dažďový senzor.

Ide však o limitovanú edíciu v počte 1300 kusov, ktoré budú k dispozícii od februára 2018 v Českej republike, Slovensku a na trhoch ďalších 19 krajín - vrátane napríklad Nemecka, Poľska či Maďarska. Cenu, ako aj vzhľad interiéru, však automobilka zatiaľ neodhalila.