Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.10.2021, 11:19

Nový sedan od Škody sa ukazuje v nápadnom maskovaní. Čím je špeciálne?

Sedan zo segmentu A0 je druhým novým modelom značky Škoda v rámci projektu INDIA 2.0. Prvým bolo kompaktné SUV, ktoré dostalo meno Kushaq.

Nový sedan od Škody sa ukazuje v nápadnom maskovaní. Čím je špeciálne?
Zdroj: Škoda Auto

Len krátko po tom, čo sme vám priniesli článok o oficiálnom potvrdení mena pre pripravovaný sedan značky Škoda, vypúšťa automobilka na svetlo sveta i prvú realistickejšiu snímku modelu vo výraznom maskovaní. Prototyp výrobca doteraz ukázal len v podobe tmavej siluety, teraz máme teda konečne možnosť do istej miery nahliadnuť aj na chystaný vzhľad či proporcie vozidla.

Slavia, ako značka svoj nový počin nazvala, odkazuje na začiatky samotnej Škody. Od roku 1896, teda rok po založení spoločnosti, začali Václav Laurin a Václav Klement práve pod obchodným názvom Slavia úspešne predávať svoje prvé vlastné bicykle.

Aj teraz s modelom Slavia automobilka štartuje novú éru, avšak výhradne na indickom trhu - v rámci projektu INDIA 2.0. Kompaktný sedan na tamojšom trhu doplní zatiaľ veľmi pozitívne hodnotené vozidlá ako Octavia či Superb, rovnako ako nedávno predstavený malé SUV Kushaq.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.