Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.10.2021, 11:42

Ikonický autosalón sa nečakane ruší. Značky majú teraz úplne iné starosti, tvrdia organizátori

  • Tretí rok po sebe sa na obľúbené výstavisko v Ženeve nedostanú žiadne automobilové novinky. Jeho organizácia sa aj v roku 2022 napokon zrušila.
  • Pozrite si náš zostrih toho najlepšieho z doposiaľ posledného ženevského autosalónu v roku 2019 na videu nižšie.

Hoci nedávna výstava mobility IAA v Mníchove prebehla bez väčších problémov, s priam legendárnym ženevským autosalónom to až tak ružové nie je. Podľa informácií z mája tohto roka sa malo obľúbené a jedno z vôbec najväčších automobilových podujatí konať vo februári 2022. Brány výstaviska by sa tak otvorili po dvoch rokoch, kedy organizátori akciu s označením GIMS stopli. 

Napokon sa však zdá, že ani budúci rok nebude pre automobilových fanúšikov priaznivý. „Veľmi sme sa snažili a vyskúšali všetko pre to, aby sme ženevský medzinárodný autosalón v roku 2022 znovu rozbehli,“ hovorí Maurice Turrettini, prezident Comité permanent du Salon international de l'automobile ako organizátor medzinárodného ženevského autosalónu.

Toto boli top novinky autosalónu v Ženeve 2019:

„Napriek všetkému nášmu úsiliu musíme čeliť faktom a realite: pandemická situácia nie je pod kontrolou a predstavuje sa ako veľká hrozba pre tak veľkú halovú udalosť, akou je GIMS,“ dopĺňa Turrettini. „Toto rozhodnutie však vnímame skôr ako odklad, a sme presvedčení, že medzinárodný autosalón v Ženeve sa v roku 2023 vráti silnejší než kedykoľvek predtým.“

Pandémia i nedostatok čipov

Aj tretí rok po sebe teda ženevskému autosalónu zlomila väz pretrvávajúca pandémia koronavírusu, ktorá by mohla vo výraznej miere nielen ohroziť celé organizovanie podujatia vzhľadom na možné vládne obmedzenia, ale taktiež by skomplikovala cestovanie účastníkom i návštevníkom. Aktuálne sa však k týmto problémom pridal aj ďalší - polovodičová kríza.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 58% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.