Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.11.2017, 17:25

Tesla má v zime problémy. Prvé začínajú ak primrzne

Ako fungujú elektromobily Tesla v zime? Veľmi zaujímavá otázka do pléna.

Tesla má v zime problémy.  Prvé začínajú ak primrzne
Zdroj: HN/Archív

Ako fungujú elektromobily Tesla v zime? Veľmi zaujímavá otázka do pléna. Vieme, že kapacita batérií klesá a chlad im nesvedči. Hrdý zástupca elektromobility, Tesla, nedávno vyslovil, že Model 3 nepotrebuje testy v reálnych podmienkach. Jedná vec je teória, druhá prax. Potvrdzuje to Tesla Model X. Tá nórsku zimu nemá rada. A nejde o batérie. Majiteľ Bjorn Nyland vyskúšal „základné“ funkcie auta pri teplotách niečo okolo bodu mrazu.

Problémy už pri 0 stupňoch Celzia

Zima motoristom prináša veľa prekvapení. Zamrznuté zámky, dvere, odtrhnuté tesnenia či vybitý akumulátor. Ak však už pri 0 stupňoch Celzia máte problém dostať sa do kabíny, nesvedčí to o pripravenosti auta pre tvrdú zimnú prevádzku. Práve to predviedla Tesla. Po otvorení sklo, ktoré má trochu podísť z dverných tesnení, primrzlo a majiteľ otvoril dvere až na druhýkrát. Navyše, vodičove dvere mal Bjorn problém opätovne zavrieť. „Primrzlo“ aj ovládanie spätných zrkadiel. 

Model X stál cez jednu noc von, majiteľ ho nešetrí a jazdí veľa. Kto vie, ako by to zvládol, ak by bola Tesla pokrytá ľadom ako vedľajšie Volvo v tieni po dlhodobom státí. Severský zástupca je však na zimné podmienky prispôsobený, rodokmeň nepustí. Kalifornská Tesla musí určité prvky vyladiť, aby fungovala v celom spektre podmienok. Problém s dverami okolo bodu mrazu je… problém. 

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk