20.11.2017, 13:23

Tesla šokuje svojou prevratnou novinkou. Ľudia pri prvej jazde kričali

Pozrite si dychberúce zrýchlenie nového elektrického roadsteru od Tesly a reakcie ľudí pri absolvovaní prvých jázd.

Tesla šokuje svojou prevratnou novinkou. Ľudia pri prvej jazde kričali
Zdroj: Youtube

Ako sme vás už informovali, Tesla ešte minulý týždeň šokovala automobilový svet svojím novým roadsterom. Ten predstavila pri premiére elektrického ťahača, ktorý však táto novinka zrejme úplne zatienila.

„Toto je ťažký knockout bežným autám na spaľovací motor,“ povedal Elon Musk pri predstavení v poradí druhého modelu tohto typu s označením Roadster 2.0. A svojimi slovami určite nezavádzal, ide totiž o elektromobil s neuveriteľnými parametrami.

Stačí spomenúť, že udávaný krútiaci moment je 10 000 Nm a zrýchliť na 60 míľ za hodinu (96 km/h) dokáže už za 1,9 sekundy. Týmto hodnotám sekunduje nadpriemerný dojazd a to tisíc kilometrov aj pri klasickej jazde.

Prvá jazda s novinkou.

​Maximálna rýchlosť by mala prevyšovať 400 kilometrov za hodinu. „Tieto čísla môžu znieť nereálne. Nereálne však nie sú,“ dodal Musk pri prezentácii tohto brutálneho elektromobilu.

Poháňané majú byť všetky štyri kolesá a okrem vodiča a spolujazdca by sa malo miesto nájsť aj pre ďalších dvoch cestujúcich na zadných sedadlách. Avšak pohodlné to zrejme veľmi nebude.

Videá šíriace sa internetom odhalili aj futuristický interiér, je však otázne, čo všetko sa z neho dostane aj do sériovej výroby. Jej začiatok sa odhaduje približne na rok 2020, no Musk toho veľa nekonkretizoval.

​Zaujímavá je aj cena, za ktorú by sa mal nový Roadster 2.0 ponúkať. Tá má začínať na úrovni 200-tisíc amerických dolárov, čiže približne 170-tisíc eur.

Ťažko povedať, či príde novinka v roku 2020, alebo sa ako väčšina modelov z produkcie Tesly oneskorí. Rovnako aj to, aké budú výsledné parametre v sériovom modeli a ako bude vo finále v poradí druhý roadster značky vyzerať.

Prvé reakcie ľudí, ktorí mali príležitosť absolvovať prvú jazdu, sa rýchlo šíria internetom. Ďalšie video si môžete pozrieť tu.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.