Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2017, 20:04

Po Slovensku už jazdí najluxusnejšie SUV od Audi. Máme jeho fotku

Nášmu čitateľovi sa podarilo v Malackách zachytiť zamaskovanú Audi Q8, ktorú už čoskoro finálne ukážu. 

Po Slovensku už jazdí najluxusnejšie SUV od Audi. Máme jeho fotku
Zdroj: Audi

Bude to ďalšia konkurencia pre BMW X6 či Mercedes-Benz GLE kupé. Audi pripravuje auto, ktoré   bude v koncerne Volkswagen patriť k najluxusnejším či najmodernejším. Nové SUV by malo byť takmer na úrovni vlajkovej lode, akou je aj Audi A8. 

Novinka dostane názov Audi Q8 a strihom karosérie pripomína kupé. Čiastočne výchádza z modelu Q7, no prinesie vynovený interiér a nový dizajn. Jeho príprava intenzívne prebieha aj v Bratislave, kde sa bude vyrábať. Rovnako s jeho športovou verziou SQ8. 

Super luxusné SUV sa už určitý čas testuje zamaskované aj na obyčajných cestách. Je to bežný proces a prebieha prakticky na celom svete. Zazrieť novinku je však možné aj u nás. Čitateľ Jozef nám do redakcie zaslal obrázky Audi Q8, ktorú videl v Malackách. 

Zdroj: HN/ archival

Takéto autá najčastejšie vyrážajú na bežné komunikácie najmä večer. Samozrejme sú zamaskované, aby ich nikto priamo nespoznal či nevidel finálny dizajn.

Z fotografie je však zrejmé, že ide o Audi Q8. Stačí si všimnúť tvar katosérie, uhol posledného stĺpika a samozrejme aj svetlá. Tie sú síce zamaskované, ale prezrádzajú novú grafiku svetiel. 

Novinku tak finálne dolaďujú a testujú aj u nás v závode. Nie sme len „montážnou linkou“, ako by sa mohlo zdať. Aj u nás má Volkswagen špeciálne oddelenie, kde prebieha testovanie a skúšky nových áut. Finálne poznatky z vývoja a testov prichádzajú do Nemecka aj z našej fabriky. 

Audi Q8 bude tak ďalším novým modelom zo Slovenska. Odhalí sa už budúci rok.