10.11.2017, 15:30

Najmenšie SUV od Volva si odbilo slovenskú premiéru. V novom showroome

Dnešným dňom si odbila slovenskú premiéru novinka švédskej automobilky Volvo.

Najmenšie SUV od Volva si odbilo slovenskú premiéru. V novom showroome
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Ide o nový kompaktný SUV model XC40, ktorý je zároveň najmenším modelom SUV tejto značky. Premiéra prebehla v novootvorenom najmodernejšom showroome dílerstva T.O.P. Auto Bratislava, ktorý sa nachádza na bratislavských Boroch.

Najnovší a najmodernejší

Ten na celkovej ploche 9 613 metrov štvorcových ponúka zákazníkom nový štandard, akým si môžu kúpiť svoje vozidlo. Taktiež zabezpečí unikátny prístup v oblasti popredajných služieb, Volvo Select - unikátny program predaja a výkupu jazdených vozidiel, tiež ako jediný a prvý predajca na Slovensku pripravuje aj Volvo Diplomatic Sales.

​Showroom je zároveň aj servisným strediskom pre automobily značky Volvo. Koncept služieb ponúkne zákazníkovi priamy prístup k oprave vozidla za prítomnosti osobného servisného technika. Opravy môže zákazník sledovať priamo v priestoroch dielne či z pohodlia „obývačky“ v showroome za sklom. Pokryté budú potreby ako servisné, tak aj lakýrnícke a klampiarske.

Rozhodnutiu postaviť nové predvádzacie priestory predchádzali predajné výsledky za posledné roky. Predávame prémiové vozidlá, zákazníkom chceme ponúknuť rovnako kvalitné služby a prvotriedny servis. Nový showroom je tak logickým krokom pri rozširovaní nášho dílerstva,“ konštatoval Eduard Klöckler, generálny riaditeľ T.O.P. Auto Bratislava.

Najmenší prírastok

Model XC40 od Volva predstavuje vstup automobilky do nového segmentu malých mestských SUV. Tie sú populárne čoraz viac a viac. Technologicky ide o auto, ktoré nadväzuje na svojich väčších súrodencov z radu 90 a 60, avšak prináša nové inovácie. Taktiež stojí na inej platforme a to na CMA, ktorú vyvinulo Volvo s čínskou materskou spoločnosťou Geely.

Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Na dĺžku má auto 442,5 centimetra, na šírku 186,3 centimetra a na výšku 165,2 centimetra. Rázvor je 270,2 centimentra a svetlá výška predstavuje hodnotu 21,1 centimetra. Problém by modelu teda nemal robiť ani mierne ťažký terén.

Farebný a prémiový

Jednou z najväčších zaujímavostí je hlavne farebnosť a tvary tejto novinky. XC40 ponúka naozaj širokú paletu farieb a ich vzájomné zladenie. Toto robí z modelu ten najexpresívnejší z pomedzi portfólia značky. Verzia môže byť jednofarebný, no tiež dvojfarebná. Hravé farby sa nachádzajú taktiež v interiéri automobilu.

Ten je na svoje pomery naozaj prémiový a pomerne priestranný. Nájdeme tu tiež množstvo úložných priestorov – pod sedadlami, vo dverách a prekvapí aj dvojité dno 460 litrového batožinového priestoru. Priestor nachádzajúci sa pod podlahou, respektíve plátom, je naozaj obrovský.

Motorizácia

Ponuka motor je pomerne široká, avšak momentálne je k dispozícii len dvojica motorov a dvojica výbav. Ide o dvojlitrové agregáty, pričom dieselové štvorvalcové prevedenie má dve turbodúchadlá a ponúka výkon 140 kW, čiže 190 koní. Krútiaci moment má hodnotu 400 Nm a maximálna rýchlosť je 210 kilometrov za hodinu. Spolupracuje s osemstupňovou automatickou prevodovkou.

Cena je 42 200 eur v prípade výbavy Momentum a 45 350 eur v prípade R-Design výbavy.

Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Druhým motorom je benzínový štvorvalec s jedným turbodúchadlom a výkonom 182 kW, čiže 247 koní. Krútiaci moment je 350 Nm a maximálna rýchlosť je stanovená na 230 kilometrov za hodinu. Je rovnako spriahnutý s automatickou osemstupňovou prevodovkou.

Cena pri výbave Momentum je 43 200 eur a pri zvolenej výbave R-Design 46 350 eur.

V oboch prípadoch a motorizáciách je zabezpečený pohon všetkých štyroch kolies. Ponuka motorov by sa mala rozšíriť aj o motory D3, T3 a T4, rovnako ako výbavy Kinetic a Inscription približne od 17. výrobného týždňa 2018, dodanie potom bude od júna 2018.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.