Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2017, 01:30

Na predaj je prvá jazdená Tesla Model 3. Za šialene vysokú cenu

Kým novú si majiteľ kúpil za 50 tisíc dolárov. S pár kilometrami navyše ju predáva za 150 tisíc dolárov. 

Na predaj je prvá jazdená Tesla Model 3. Za šialene vysokú cenu
Zdroj: Reuters

Je to absolútne nedostupný tovar, po ktorom túžia státisíce ľudí. Tesla Model 3 sa ešte len začína vyrábať a jeden z aktuálnych majiteľov sa ju rozhodol predať. Samozrejme, „na biznis“. Najazdených má len 2 100 míľ (približne 3 380 kilometrov), je teda prakticky úplne nová, ale cenovku má trojnásobne vyššiu, ako tá, ktorú vám predá Tesla. 

Už pri pohľade na inzerát sa dá odhadovať, že majiteľ zo Spojených štátov amerických ju kupoval primárne s týmto zámerom. Prípadne sa tak rozhodol krátko na to, čo ju dostal. 

Zdroj: thedrive.com

Prvé vety inzerátu ozrejmujú situáciu, že toto je vôbec prvá možnosť, ako sa dostať k Tesle Model 3 mimo oficiálnej cesty. Novinku si totiž predobjednalo viac ako 400-tisíc ľudí a doteraz ju kvôli výrobným problémom dostalo približne 300 majiteľov. Teda nemá ju prakticky takmer nikto. 

A preto má byť toto auto jedinečnou „šancou“, ako sa predbehnúť a elektromobil získať ihneď. Avšak za slušnú prírážku. 

Tesla Model 3 je pritom paradoxne práve dostupným elektromobilom, ktorý sa Tesla rozhodla vyrábať pre široké masy. Jej cena začína na 35 tisícoch dolárov a doba dodania je od jedného do jeden a pol roka. 

Majiteľ predávajúcej, zrejme najdrahšej Tesly na svete, si v budúcnosti plánuje kúpiť tento elektromobil opäť. Cena tohto ojazdeného Modelu 3 prevyšuje aj najdrahší SUV Model X, ktorý má viac než dvojnásobný dojazd, omnoho viac miesta a oveľa silnejší elektromotor. 

Inzerát bol však podľa amerických médii stiahnutý. Nie je zrejmé, či sa prvý jazdený Model 3 podarilo predať, alebo nie. Tesla totiž v úplne prvých dodávkach uprednostňovala zamestnancov a veľmi blízkych ľudí pre túto automobilku. 

Avšak podľa portálu thedrive.com práve tieto prvé kusy bolo  a aj je zákázané ďalej predávať. Podobné situácie sa objavili už aj pri Tesle Model S, kde jazdený kus stál viac ako nový. Práve kvôli obmedzenej dostupnosti.