Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.10.2017, 13:30

Flesby ako najbezpečnejšie auto budúcnosti? Je obklopené plastom a gumou

Na autosalón v Tokiu prinesie firma Toyoda Gosei zaujímavú štúdiu bezpečného automobilu.

Flesby ako najbezpečnejšie auto budúcnosti? Je obklopené plastom a gumou
Zdroj: Youtube

V Tokiu už tento mesiac odštartuje ďalší autosalón a predstaviť sa tu má okrem iných automobilových noviniek aj naozaj zaujímavá štúdia bezpečného automobilu pre rok 2030.

Na svedomí ho nemá žiadna zo známych automobiliek, ale japonská firma Toyoda Gosei, ktorá dodáva pre automobilový priemysel plasty či gumu.

Zaoblená karoséria vízie s názvom Flesby II, má byť zhotovená z e-rubber panelov. Ide o akúsi penu, či mäkký penový plast. Ten má zvýšiť bezpečnosť na cestách vďaka tomu, že aj pri zrážke s chodcom mu nespôsobí vážnejšie zranenia.

Vďaka elektrickej energii sa dokáže mäkký povrch dokonca meniť- nafukovať. Do materiálu je jednoduché zakomponovať LED diódy, takže môže Flesby s okolím jednoducho komunikovať.

Na autosalóne by sa mal predstaiť aj interiér tohto vozidla, pri ktorom výrobca sľubuje, že vodiča obklopí relaxačné prostredie.

Zdroj: Toyoda Gosei

​​To však nie je všetko, čo táto firma na tokijský autosalón prinesie. Objaví sa tu aj niekoľko nápadov, ktoré by mohli byť v budúcnosti použité pri autonómnych či elektrických vozidlách.

Rovnako spoločnosť predstaví aj koncept interiéru s volantom, ktorý bude vedieť snímať stav vodiča pomocou niekoľkých senzorov a kamier.​