Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.10.2021, 14:45

Sulík v Dubaji ukázal, ako vyzerá prvé slovenské vodíkové auto

O pohon prototypu sa majú starať celkom štyri elektromotory, konkrétne technické alebo výkonové parametre novinky však známe nie sú.

Sulík v Dubaji ukázal, ako vyzerá prvé slovenské vodíkové auto
Zdroj: Aufeer design

Prototyp superšportového modelu s označením MH2 sa aktuálne predstavuje na prebiehajúcom podujatí Expo v Dubaji, ktoré bolo preložené z minulého roka kvôli pandémii koronavírusu na október 2021 až marec 2022. 

"Som hrdý, čo viac k tomu dodať," tak znie status ministra hospodárstva Slovenskej republiky Richarda Sulíka v súvislosti s vôbec prvým vodíkovým autom, ktoré má v rodnom liste zapísané Slovensko. 

Na svojom facebookovom profile zverejnil Sulík aj snímku vodíkového auta MH2, ktoré má byť okrem iného ďalším významným krokom k rozvoju vodíkového priemyslu u nás.

Pod revolučnú novinku sa pritom podpísali Technická univerzita v Košiciach a skupina Matador Group, ktorej súčasťou je aj spoločnosť Aufeer Design. Tá má spolu so slovenským šéfdizajnérom Branislavom Maukšom na svedomí futuristický dizajn vozidla, ktorý je prísne funkčne tvarovaný a pýši sa koeficientom aerodynamického odporu len na úrovni 0,20 Cx.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 63% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.