05.10.2017, 07:18

Americká Tesla má nečakaného fanúšika z Ruska. Vladimira Putina

Pri otázke novinára na ruského prezidenta, či by si bol ochotný kúpiť Teslu, odpovedal „prečo nie?“

putin drsňák
Zdroj: TASR/AP

Počas energetického fóra v Moskve sa Vladimír Putin rozrozprával na tému ohľadom elektrických áut a ekológie v doprave. Zrejme najväčším prekvapením bolo, keď na otázku novinára ohľadom kúpi známeho elektromobilu od Tesly zareagoval odpoveďou "prečo nie?" 

Putin mal podľa RT prezradiť, že vyskúšal už viacero elektrických áut. „Kupujeme všetko, čo je užitočné pre nás, a naopak predávame všetko, čo je výhodné. Nie je na tom nič špeciálne. Myslíte si, že tu v Rusku jazdíme len na nejakých káričkách alebo v tankoch? Nie, nie je to tak,“ povedal Putin podľa agentúry RIA Novosti.

Ruskí výrobcovia majú tiež „snívať’ o produkcii elektrických áut a nejaké Putinovi už aj ukázali. Ruský prezident sa navyše pochválil, že má rád charakteristiku jazdy na elektrickom aute, ktorá je efektívna a rýchla. 

„Pre mestá sú elektrické autá veľmi dobrým riešením, pretože neprodukujú emisie na miestach, kde žije veľa ľudí,“ povedal Vladimír Putin. Napriek tomu si myslí, že autá poháňané na zemný plyn sú aktuálne ekologickejšie ako tie elektrické.

Rusko je momentálne jedným z najväčších producentov zemného plynu na svete.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.