03.10.2017, 15:45

Alza začala predávať Teslu na Slovensku. Má to však chybu

Jeden z najväčších eshopov na Slovensku rozširuje svoju ponuku o ďalší model Tesly.

Alza začala predávať Teslu na Slovensku. Má to však chybu
Zdroj: Alza.sk

Alza je jedným z najväčších eshopov na Slovensku a napríklad okrem elektroniky, si tu môžete zaobstarať dokonca aj auto. A to nie hocijaké. Ponuka sa momentálne rozrástla o ďalší, druhý model amerického výrobcu Tesla - SUV Model X. Ten je dokonca priamo na sklade, konkrétne na centrálnej predajni v Bratislave.

Medzi vystavenými notebookmi či fotoaparátmi, si tak môžete prezrieť aj túto novinku. Tesla Model X sa dá dobíjať aj z bežnej zásuvky, ako napríklad mobilný telefón.

Dojazd na jedno nabitie je na úrovni 565 kilometrov a Alza uvádza, že sa elektromobil dá doživotne zdarma nabíjať na SuperCharger stojanoch. Spotreba je približne 25kWh na sto kilometrov, čo zodpovedá s vhodnou tarifou hodnote ani nie dvom eurám.

​Okrem nižších nákladov na „pohonné látky“, dokážete ušetriť aj pri poistení. Elektromobily spadajú pod autá s objemom motora do tisíc centimetrov kubických, a teda za PZP zaplatíte menej. Rovnako viete dostať na elektromobily dotáciu vo výške až päťtisíc eur.

„Elektromobily Tesla a elektromotorky Zero Motocycles predstavujú silný technologický pokrok. Každý sa o tom môže prísť presvedčiť na náš showroom v Bratislave, kde ich zákazníkom radi predvedieme. Ich kúpa je naviac na našom e-shope rovnako jednoduchá, ako kúpa nového počítača či telefónu," uviedol Jaromír Řánek, riaditeľ vývoja biznisu Alza.cz.

Zdroj: Alza.sk

​My sme si takýto elektromobil chceli „objednať“, ale pri voľbe dopravy sa s objednávkou nepohnete ďalej a nedokážete ju tak dokončiť. Cena je stanovená na 133-tisíc eur a ako uvádza Alza, na oficiálnej stránke tesla.com by mala byť cena o niekoľko tisíc vyššia.

Po našom porovnaní je však veľmi podobná. Rovnako je tu pre zákazníkov možnosť využiť doručenie kamkoľvek v rámci Slovenska, či zaistiť dobíjaciu zásuvku priamo u vás doma, či vo firme.

Alza má v pláne ponuku aj naďalej rozširovať, najbližšie pribudne lacný Model 3. Ten si budete môcť objednať v základe, ale aj vo verzii s predĺženým dojazdom. Pripravené sú tiež ostatné modely značky Tesla, no ich dátum uvedenia do predaja zatiaľ nie je známy.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.