Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2017, 14:00 Aktualizované dňa 06.09.2017 o 12:23

Luxus podľa Rusov. Takto vyzerá najlepšia Lada v predaji, testoval ju aj samotný Putin

Po nedávno uvedenom modeli XRay Exclusive prichádza na ruský trh v najdrahšej verzii aj model Vesta.

Luxus podľa Rusov. Takto vyzerá najlepšia Lada v predaji, testoval ju aj samotný Putin
Zdroj: Reuters

Ide o výbavu s rovnakým názvom a zákazníkom toho ponúkne rozhodne veľa. Sedan Vesta je momentálne tretím najpredávanejším modelom v Rusku. Teraz však získa „vychytávky“ ako napríklad klimatizáciu, vyhrievané predné sklo, zadnú parkovaciu kameru či multimediálny systém s navigáciou.

Vesta sa však predáva aj na Slovensku, a keď sa pozeráme na vyspelosť modelov, je to to najlepšie čo nám Lada ponúka. No a takto bude vyzerať v top verzii.

​Nechýbajú ani chrómové doplnky

Samozrejmosťou budú aj sedadlá v kombinácii kože a alcantara materiálu. Predné sedadlá sú dokonca vyhrievané. Kožou potiahnutý je tiež volant a na kráse pridá ambientné diódové osvetlenie či zatmavené bočné sklá.

Nechýbajú ani 16-palcové hliníkové disky kolies s čierno-strieborným dizajnom. Vzhľad exteriéru vylepší aj malý spojler na veku kufra, či chrómová koncovka výfukového systému. Karoséria sa ponorila do špeciálnej béžovej metalízy.

Zdroj: Lada

V minulosti ju otestoval aj Putin

Majiteľov určite poteší aj centrálne zamykanie vozidla s diaľkovým ovládaním a asistent rozjazdu do kopca.

Pod kapotou sa môže nachádzať výhradne benzínový atmosférický motor s objemom 1,8 litra a výkonom 90 kW. Asistuje mu päťstupňová manuálna prevodovka, prípadne za príplatok aj päťstupňová automatická.

Cena za tento model je 763 400 rubľov, čiže asi 11-tisíc eur. Zatiaľ však model nájdeme len v ruskom cenníku. Na Slovensku by však cenovka bola vyššia. Len základ Lady Vesta je 10 500 eur. 

​Pred časom sa automobilka pochválila aj SUV modelom XRay, ktorý dostal taktiež luxusnú výbavu. Jeho cena je v prepočte 11 710 eur a drží si tak titul najdrahšieho modelu značky.

Lada Vesta sa preslávila tým, že ju otestoval aj samotný Putin. Bolo to koncom roka 2015. „Je to výborné auto, má veľmi dobrú reakciu na plyn a je ľahko ovládateľné,“ povedal vtedy ruský prezident. Navyše s úsmevom priznal, že s ním išiel nad povolený limit.