Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2019, 18:00

V Bratislave dnes otvorili prvú ultrarýchlu nabíjaciu stanicu. Za 15 minút dobijete stovky kilometrov

Nová nabíjacia stanica od Západoslovenskej energetiky pre celkom šesť vozidiel ponúkne rôzne výkonné možnosti dobíjania pre elektromobily.

V Bratislave dnes otvorili prvú ultrarýchlu nabíjaciu stanicu. Za 15 minút dobijete stovky kilometrov
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Život s elektromobilmi bude opäť o niečo ľahší. ZSE dnes totiž otvorila prvý Ultrarýchly nabíjací HUB pre elektrické vozidlá v nákupno-zábavnom centre Aupark v Bratislave. Jeho súčasťou je ultrarýchla nabíjacia stanica s výkonom až 350 kW, ktorá výrazne skracuje čas na nabíjanie elektromobilov.

Zákazníci budú schopní 15-minútovým nabíjaním pokryť až 400 kilometrový dojazd elektromobilu. Aktuálne však môže využiť plný výkon jedine špičkové elektrické Porsche Taycan, podporujúce takto rýchle dobíjanie.

​Na druhú stranu stanica spĺňa požiadavky najnovších trendov nabíjania, podporuje CCS / CHAdeMO konektory a tak je technicky prispôsobená pre nabíjanie všetkých typov elektrických vozidiel dostupných na Slovensku a v Európe.

„Naša spoločnosť považuje rozvoj elektromobility na Slovensku za jednu zo svojich priorít. Vzhľadom na charakter svojho pôsobenia, prispieva k tomuto rozvoju predovšetkým komplexnosťou poskytovaných služieb elektromobility pod značkou ZSE Drive. Sme zapojení do viacerých projektov, v rámci ktorých sa budujú stanice nielen na Slovensku, ale aj v rámci európskeho priestoru,“ uviedol Radoslav Markuš, vedúci úseku e-mobility ZSE.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.