Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2019, 18:00

V Bratislave dnes otvorili prvú ultrarýchlu nabíjaciu stanicu. Za 15 minút dobijete stovky kilometrov

Nová nabíjacia stanica od Západoslovenskej energetiky pre celkom šesť vozidiel ponúkne rôzne výkonné možnosti dobíjania pre elektromobily.

V Bratislave dnes otvorili prvú ultrarýchlu nabíjaciu stanicu. Za 15 minút dobijete stovky kilometrov
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Život s elektromobilmi bude opäť o niečo ľahší. ZSE dnes totiž otvorila prvý Ultrarýchly nabíjací HUB pre elektrické vozidlá v nákupno-zábavnom centre Aupark v Bratislave. Jeho súčasťou je ultrarýchla nabíjacia stanica s výkonom až 350 kW, ktorá výrazne skracuje čas na nabíjanie elektromobilov.

Zákazníci budú schopní 15-minútovým nabíjaním pokryť až 400 kilometrový dojazd elektromobilu. Aktuálne však môže využiť plný výkon jedine špičkové elektrické Porsche Taycan, podporujúce takto rýchle dobíjanie.

​Na druhú stranu stanica spĺňa požiadavky najnovších trendov nabíjania, podporuje CCS / CHAdeMO konektory a tak je technicky prispôsobená pre nabíjanie všetkých typov elektrických vozidiel dostupných na Slovensku a v Európe.

„Naša spoločnosť považuje rozvoj elektromobility na Slovensku za jednu zo svojich priorít. Vzhľadom na charakter svojho pôsobenia, prispieva k tomuto rozvoju predovšetkým komplexnosťou poskytovaných služieb elektromobility pod značkou ZSE Drive. Sme zapojení do viacerých projektov, v rámci ktorých sa budujú stanice nielen na Slovensku, ale aj v rámci európskeho priestoru,“ uviedol Radoslav Markuš, vedúci úseku e-mobility ZSE.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 44% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.