Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2019, 13:40

Bliká a trúbi na vás niekto v ľavom pruhu? Ak sa neuhnete, pokutu môžete dostať vy

  • V inom než pravom jazdnom pruhu môžete jazdiť, napríklad na diaľnici, jedine vtedy, ak predchádzate pomalšie vozidlá.
  • V článku sa dozviete, kedy môžete dostať za jazdu v ľavom pruhu pokutu a kedy máte na vyblikávanie právo.

Polícia Slovenskej republiky nedávno na svojom facebookovom účte opäť upriamovala pozornosť na častý problém a pripomínala vodičom, ako sa má jazdiť na diaľnici. Najmä v úseku medzi Bratislavou a Trnavou, kde sú k dispozícii tri dočasné jazdné pruhy v oboch smeroch. 

Práve bezdôvodná jazda v ľavom, alebo strednom pruhu je na Slovensku častý problém, ktorý je potrebné riešiť. Samozrejme, nejde o prípady, kedy v ľavom pruhu predbiehate iné pomalšie vozidlo v krajnom pravom alebo strednom pruhu.

Práve na takéto manévre je totiž tento pruh určený, no nie každý to tak chápe a nie každý sa tým i riadi. Následne vznikajú nebezpečné situácie či dokonca nehody, ktorým by sa dalo správnym využívaním pruhov jednoducho zabrániť.

Vodičom hrozí pokuta

Mimo mesta a na diaľnici sa treba riadiť tým, že na jazdu môže vodič použiť iba pravý jazdný pruh, ostatné slúžia na predchádzanie, obchádzanie a odbočovanie. Vodič sa teda musí po predchádzaní čo možno najskôr vrátiť späť do pravého pruhu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.