Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2019, 13:40

Bliká a trúbi na vás niekto v ľavom pruhu? Ak sa neuhnete, pokutu môžete dostať vy

  • V inom než pravom jazdnom pruhu môžete jazdiť, napríklad na diaľnici, jedine vtedy, ak predchádzate pomalšie vozidlá.
  • V článku sa dozviete, kedy môžete dostať za jazdu v ľavom pruhu pokutu a kedy máte na vyblikávanie právo.

Polícia Slovenskej republiky nedávno na svojom facebookovom účte opäť upriamovala pozornosť na častý problém a pripomínala vodičom, ako sa má jazdiť na diaľnici. Najmä v úseku medzi Bratislavou a Trnavou, kde sú k dispozícii tri dočasné jazdné pruhy v oboch smeroch. 

Práve bezdôvodná jazda v ľavom, alebo strednom pruhu je na Slovensku častý problém, ktorý je potrebné riešiť. Samozrejme, nejde o prípady, kedy v ľavom pruhu predbiehate iné pomalšie vozidlo v krajnom pravom alebo strednom pruhu.

Práve na takéto manévre je totiž tento pruh určený, no nie každý to tak chápe a nie každý sa tým i riadi. Následne vznikajú nebezpečné situácie či dokonca nehody, ktorým by sa dalo správnym využívaním pruhov jednoducho zabrániť.

Vodičom hrozí pokuta

Mimo mesta a na diaľnici sa treba riadiť tým, že na jazdu môže vodič použiť iba pravý jazdný pruh, ostatné slúžia na predchádzanie, obchádzanie a odbočovanie. Vodič sa teda musí po predchádzaní čo možno najskôr vrátiť späť do pravého pruhu.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
-89%

MIMORIADNA AKCIA

Získajte prístup ku kompletnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.