Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2019, 00:00

Štát podporí nákup elektromobilov. Nabíjanie na verejných staniciach je však stále drahé

Elektromobily vyhrávajú nad autami so spaľovacím motorom najmä v meste a z pohľadu nižších servisných nákladov. Slovensko podporí ich kúpu.

Štát podporí nákup elektromobilov. Nabíjanie na verejných staniciach je však stále drahé
Zdroj: TopSpeed.sk

Prísne emisné limity nútia automobilky čoraz častejšie využívať nielen bežné spaľovacie motory, ale i alternatívne pohony. Elektromobilita môže v súčasnosti zásadným spôsobom zmeniť spôsob nášho života, čo si uvedomujú jednotlivé štáty aj výrobcovia automobilov či dodávatelia infraštruktúry potrebnej na prevádzku elektromobilov.

Inšpiráciu pri kúpe môžete čerpať aj zo zoznamu najpredávanejších elektro-áut sveta:

Dnes je najväčším problémom elektrických vozidiel najmä nedostatočná infraštruktúra, pomerne nízky dojazd na jedno nabitie (veľa z aktuálnych modelov) a taktiež vysoká kúpna cena elektromobilov či nutnosť plánovania jazdy. Život s elektromobilom sme si vyskúšali niekoľkokrát i my, naposledy to bolo s vyspelým SUV modelom Audi e-tron, s ktorým sme vycestovali do stredu Európy.

​​Ľuďom prispeje štát

Aktuálne sa rozhodlo, že Slovensko bude pokračovať v rozširovaní poskytovania dotácií a podpory používania vozidiel s pohonom na alternatívne palivá, prevažne elektromobilov. Vyplýva to z novely zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva SR, ktorú v stredu 11. septembra schválili poslanci Národnej rady SR.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.