Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2019, 16:15

V Bratislave bude jazdiť nový 18-metrový autobus. Cesta bude na čas zadarmo

Nízkopodlažný autobus SOR NS 18 sa má uviesť do prevádzky už v stredu 15. mája 2019.

V Bratislave bude jazdiť nový 18-metrový autobus. Cesta bude na čas zadarmo
Zdroj: Facebook/dpb.sk

Dopravný podnik Bratislava bude už od stredy 15. mája 2019 testovať v uliciach hlavného mesta nový nízkopodlažný a plne klimatizovaný autobus typu SOR NS 18.

Vozidlo bude okrem toho jazdiť od 15. mája do 10. júna pre všetkých cestujúcich úplne zadarmo. Dopravný podnik Bratislava o tom informuje na svojom webe.

Autobus sa bude testovať na linke H - kyvadlová doprava pre záchytné parkovisko Technická v rámci majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji a na linke 61.

"V prípade ďalšieho odskúšania ho nasadíme aj na iné linky. Dopravný podnik Bratislava chce testovaním overiť jeho skutočné prevádzkové parametre," informuje podnik na svojom webe.

SOR NS 18 je nový nízkopodlažný, plne klimatizovaný autobus s dôrazom na zvýšený komfort cestujúcej verejnosti aj vodiča. Dieselové vozidlo má celkovú dĺžku 18,75 metra a okrem iného disponuje modernými informačnými systémami.

Výnimkou v tomto prípade teda nie sú ani USB nabíjačky. Autobus poháňa naftový motor s emisnou normou Euro 6 a s maximálnym dostupným výkonom na úrovni 243 kW.