Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2019, 17:31

Ako z akčného filmu. Vodič v Nemecku zastavil počas jazdy kamión, ktorého šofér zomrel

Vodič kamiónu sa na nemeckej diaľnici pri meste Leverkusen odvážil ku skutočne riskantnému manévru.

Ako z akčného filmu. Vodič v Nemecku zastavil počas jazdy kamión, ktorého šofér zomrel
Zdroj: HN/Pavol Funtál (Ilustračná snímka)

Počas jazdy si vodič na nemeckej diaľnici (neďakeko mesta Leverkusen) všimol, že po vozovke sa nekontrolovateľne premáva iné 40-tonové vozidlo. Dôvodom tejto "nekoordinovanej" jazdy bolo, že jeho šofér za jazdy skolaboval a zomrel. Vo štvrtok o tom informovala polícia v Kolíne nad Rýnom.

Všetko to začalo tým, že motoristi v stredu okolo 21:00 SELČ nahlásili polícii, že na diaľnici A1 medzi Leverkusenom a Remscheid sa nápadne pomaly pohybuje ťahač s návesom. Vozidlo vybočilo z pravého jazdného pruhu a následne narážalo do stredových zvodidiel.

Vodiči ostatných kamiónov sa zaradili vedľa seba za tento ťahač, a tak diaľnicu "upchali" pre ďalšie autá. Dvaja vodiči vystúpili zo svojich áut a snažili sa ťahač idúci rýchlosťou približne 15 kilometrov za hodinu dobehnúť.

​Keď prišli policajti, pribrzďovali ťahač svojou dodávkou a istý 43 ročný vodič kamiónu si stúpol na jej nárazník a odtiaľ rozbil postranné okno ťahača. Potom otvoril dvere a po schodíkoch vstúpil do kabíny a vozidlo bezpečne zastavil.

Zdravotníci sa bezvýsledne pokúšali oživiť šoféra ťahača, odvážlivcovi následne záchrancovia ošetrili rezné rany, ktoré si spôsobil, keď rozbíjal okno a prestrkával ním ruku do kabíny, aby otvoril dvere ťahača.