Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2019, 00:00

Posledná jazda pred najväčšími obmedzeniami v Bratislave. Autom za vyše 600-tisíc eur

Už o niekoľko hodín začnú v plnom rozsahu platiť uzávery dôležitých ciest v hlavnom meste.

Obyvatelia Bratislavy, ale i domáci a cezpoľní vodiči sa musia pripraviť na vôbec najväčšie dopravné obmedzenia. Dôvodom je výstavba diaľnice D4 a rýchlostnej komunikácie R7 (prestavba mimoúrovňovej križovatky Prievoz pod Prístavným mostom). V tomto prípade budú kompletne uzavreté niektoré zjazdy z Prístavného mosta a tiež rondel pod Prístavným mostom.

Rovnako ide aj o uzavretie ulice Mlynské Nivy pre stavbu podzemného kruhového objazdu (súčasť budovania autobusovej stanice) na šesť mesiacov, kedy sa čiastočne uzavrie aj ulica Páričkova, po ktorej budú môcť premávať výhradne linky MHD. Po pol roku sa ulica Mlynské Nivy čiastočne otvori - bude to však práve pre mestskú hromadnú dopravu.

​Prostredníctvom posilnených liniek MHD, vybudovaných dodatočných autobusových pruhov a dokonca zavedením bezplatnej linky mestskej hromadnej dopravy, chce mesto zvládať tieto rozsiahle obmedzenia. Päť liniek zadarmo bude premávať od 18. februára do konca marca.

My sme sa rozhodli absolvovať "rozlúčkovú" a poslednú jazdu pred plánovanými uzáverami ciest, pričom nám asistoval aj kráľ zo sveta automobilov. Ani Rolls-Royce Phantom v poradí ôsmej generácie s dvanásťvalcom pod kapotou a cenovkou prekračujúcou hranicu 600-tisíc eur vám však už v najbližších mesiacoch nepomôže.

Buď sa teda rozhodnete tráviť čas v rozsiahlych zápchach, alebo presedláte na posilnenú MHD, ktorá má byť najrýchlejším možným spôsobom dopravy v hlavnom meste.