Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2019, 14:10

Časy mobilov za volantom sa skončili, tvrdí polícia. Zvýšia sa aj pokuty

Do výbavy slovenskej polície by mali pribudnúť stovky fotoďalekohľadov, ktorými budú bojovať proti používaniu mobilov pri vedení vozidla.

Časy mobilov za volantom sa skončili, tvrdí polícia. Zvýšia sa aj pokuty
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Je nepopierateľné, že mobil za volantom je mimoriadne nebezpečný. Má však na svedomí stále viac nehôd a spôsobuje množstvo nebezpečných situácií.

Na Slovensku sa telefonovanie za volantom počas jazdy, alebo teda používanie mobilu počas vedenia vozidla síce pokutovalo, ale často nie dosť prísne a rázne.

To sa má však už čoskoro zmeniť. Jednak prídu prísnejšie sankcie, no tiež modernejšia technika, ktorú má Polícia Slovenskej republiky na odhaľovanie aj týchto prehreškov dostať.

Novela zákona má pomôcť zamedziť používaniu telefónu za volantom, respektíve zmeniť tresty a dokazovania prehrešku. Okrem toho, že pokuty majú stúpnuť až dvojnásobne, bude polícia voči týmto priestupkom oveľa menej zhovievavá.

Na svojom profile na Facebooku veľmi rázne varuje. Polícia upriami svoju pozornosť na zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky v súvislosti s používaním mobilných telefónov počas vedenia motorového vozidla. “Časy mobilov za volantom sa skončili”, avizuje polícia. “K vodičom, ktorí budú mať mobil čo i len v ruke, budeme nekompromisní.”

“Vodiči nechápu, že svojim konaním ohrozujú iných nevinných ľudí a často vymýšľajú, ako si najlepšie schovať mobil za volantom a tak ho obsluhovať,” dopĺňa Polícia Slovenskej republiky.

“Veríme, že tieto časy sa skončia, lebo dopravní policajti dostanú takmer 400 nových fotoďalekohladov. Tie dokážu neuveriteľné veci, aj rozpoznanie detailu z vnútra vozidla na kilometrovú vzdialenosť. Akonáhle ich budeme mať, podrobnejšie sa na nich pozrieme a predstavíme vám ich vo videu,” informujú strážcovia zákona.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.