Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2019, 17:35

Kuriózna situácia v Poprade. Pred supermarketom parkovali autá až v troch radoch

Pri popradskom supermarkete, neďaleko autobusovej stanice, "vymysleli" vodiči nový spôsob parkovania. Riešiť to musela mestská polícia.

Kuriózna situácia v Poprade. Pred supermarketom parkovali autá až v troch radoch
Zdroj: TASR/Adriána Hudecová

Kuriózna situácia sa stala v stredu na parkovisku pred jedným zo supermarketov v Poprade pri autobusovej stanici. Autá tam na miesto dvoch radov parkovali až v troch, čím zablokovali vozidlá parkujúce v strede. Niektorí vodiči sa tak nemali z parkoviska ako dostať a museli volať mestskú políciu (MsP).

"Na základe oznámenia občana, sme preverili parkovanie vozidiel na predmetnom mieste. Zistili sme, že tam parkujú vozidlá v troch radoch a z uvedeného dôvodu vozidlám nachádzajúcim sa v strednom rade nie je umožnený výjazd z parkovacieho miesta. Preto sme zistili a kontaktovali desať majiteľov zle zaparkovaných vozidiel, ktorí svoje autá následne preparkovali," uviedol náčelník MsP v Poprade Marián Gardoš.

Zdroj: TASR/Adriána Hudecová

​Dodal, že najpravdepodobnejšou príčinou takéhoto parkovania vozidiel bola skutočnosť, že ráno sa na parkovisku nachádzala súvislá vrstva snehu a tak nebolo možné vidieť vyznačenie parkovacích miest.

"Pri parkovaní si vodiči neuvedomili, že došlo k parkovaniu mimo vyznačených parkovacích miest. Všetci, ktorí zle parkovali, boli riešení iba napomenutím," dodal Gardoš.

​Zaujímavosťou je, že keď mestskí policajti odišli, autá opäť parkovali v treťom rade a blokovali tak vozidlá v strede. Z ich pohľadu zrejme totiž nevideli, že ďalšie auto stojí za tým, pred ktorým parkovali. Situáciu si všimlo viacero Popradčanov, ktorí o nej úsmevne informovali na sociálnych sieťach.