Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2018, 10:45

Vo Frankfurte obmedzia vjazd naftových áut, rozhodol súd

Po severonemeckom Hamburgu, kde súd zakázal vjazd starších naftových áut v rámci dvoch ulíc, zavádza obmedzenia aj Frankfurt nad Mohanom.

Vo Frankfurte obmedzia vjazd naftových áut, rozhodol súd
Zdroj: Youtube (Ilustračná snímka)

Frankfurt nad Mohanom musí od februára budúceho roka v niektorých častiach mesta zakázať prevádzku starších naftových automobilov s vysokými emisiami.

Dôvodom je, aby sa tak zabezpečilo zlepšenie kvality ovzdušia. Podľa agentúry Reuters o tom včera rozhodol správny súd vo Wiesbadene.

Súd tak reagoval na sťažnosť nemeckej ekologickej organizácie Deutsche Umwelthilfe na prekračovanie limitov pre oxidy dusíka. Frankfurt je pritom najväčším mestom spolkovej krajiny Hesensko.

Deutsche Umwelthilfe podala tiež sťažnosti na prekračovanie limitov v hesenských mestách Darmstadt, Wiesbaden a Offenbach, uviedla agentúra DPA.

Spolkový správny súd tento rok vo februári rozhodol, že zákazy vjazdu starších naftových áut s vyššími emisiami v nemeckých mestách sú právne prípustné.

Severonemecký Hamburg už koncom mája zakázal jazdiť starším dieselovým autám v dvoch uliciach a od začiatku budúceho roka plánuje podobné zákazy zaviesť aj Stuttgart.