Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.09.2018, 12:25

Na dvoch kľúčových križovatkách v Bratislave nefungujú semafory. Ovládate signály policajta?

Na začiatku školského roka nefungujú semafory na dvoch kľúčových bratislavských križovatkách a dopravu riadi polícia.

Začiatok školského roka pravidelne prináša komplikácie v doprave, najmä počas rannej špičky. Prázdne cesty, na ktoré sú vodiči zvyknutí z letných mesiacov sa zrazu zmenia na jednu veľkú zápchu.

Aby toho nebolo málo, začiatok tohto školského roka komplikujú vodičom v Bratislave aj nefungujúce semafory na dvoch kľúčových križovatkách - na Trnavskom a Račianskom mýte. V okolí oboch križovatiek sa počas špičky tvoria kolóny a dopravu tu riadi polícia. 

K upchatiu ciest v okolí oboch križovatiek nemalou mierou prispieva aj neznalosť vodičov, ktorí nepoznajú policajné signály a teda nevedia, kedy môžu do križovatky vstúpiť. Rovnako neistí sú v prípade vypnutých semaforov aj chodci. 

​Polícia na svojom Facebooku preto zverejnila video, kde vysvetľuje pravidlá, ktorými sa majú vodiči aj chodci riadiť v prípade, že je križovatka riadená policajtom. 

Presná príčina nefunkčnosti semaforov nie je jasná, mesto hovorí len všeobecne o poruchách. Nie je známe ani to, kedy budú semafory na oboch križovatkách opäť v prevádzke.