Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.07.2018, 14:02

Cesta autom cez Srbsko do Grécka. Pripravte si pevné nervy, tvrdia médiá

Cestovanie cez Srbsko sa môže počas týchto mesiacov výrazne predĺžiť.

Cesta autom cez Srbsko do Grécka. Pripravte si pevné nervy, tvrdia médiá
Zdroj: Pixabay

Cesta autom cez Srbsko na dovolenku v Grécku si tento rok vyžaduje pevné nervy a nutnú dávku trpezlivosti. Kvôli opravám možno na hlavnej diaľnici Belehrad Niš uviaznuť v zápche aj na viac ako hodinu a pol, upozorňuje belehradský denník Blic.

Hlavným problematickým miestom je podľa denníka úsek Jagodina-Ćuprija. Srbský automobilový zväz v tejto súvislosti vysvetľuje, že príčinou je pravidelná údržba mostov v uvedenom úseku, ktorá začala 28. mája a potrvá až do konca augusta.

Práce sa vykonávajú na vozovke v smere z Belehradu na Niš a obojsmerná doprava je vedená cez pás v opačnom smere Niš-Belehrad.

Kritická situácia sa doteraz vytvára vždy vo večerných hodinách a počas víkendových dní. Podľa vyjadrenia vodičov na sociálnych sieťach v niekoľko kilometrov dlhej kolóne vozidiel sa počas uplynulého víkendu muselo čakať až hodinu a 40 minút.


Jedinou alternatívou, ako sa problematickému miestu vyhnúť, je podľa denníka Blic zísť v Jagodine z diaľnice na niekdajšej hlavnej ceste smerom na juh (158) a vrátiť sa na magistrálu až v Ćupriji.

Pravdou však je, že kvalita vozovky je na tejto obchádzke horšia než na diaľnici.