22.11.2017, 09:30

Koniec zápcham. Vo štvrtok sa začne sprejazdňovať križovatka Blatné na diaľnici D1

Národná diaľničná spoločnosť začne vo štvrtok ráno postupne sprejazdňovať novovybudovanú križovatku Blatné na diaľnici D1.

Koniec zápcham. Vo štvrtok sa začne sprejazdňovať križovatka Blatné na diaľnici D1
Zdroj: NDS

Presmerovanie dopravy a sprejazdnenie križovatky Blatné bude prebiehať po etapách s obmedzeniami. TASR o tom informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

"S presmerovávaním dopravy na diaľnici začneme vo štvrtok 23. novembra približne o 10.00 hodine. Trasa obchádzky nie je potrebná, prejazdné budú vždy minimálne dva jazdné pruhy pre každý smer jazdy s výnimkou termínu od štvrtka 21.00 hodiny do piatka (24.11.) 05.00 hodiny rannej, kedy bude v smere z Bratislavy do Trnavy v úseku približne 50-100 metrov premávka vedená len v jednom jazdnom pruhu," uviedla Michalová.

Križovatka Blatné by podľa jej slov mala byť prejazdná bez obmedzení už v pondelok 27. novembra, teda o dva dni skôr oproti pôvodnému harmonogramu. Termíny sa môžu mierne meniť, keďže niektoré pracovné postupy sú závislé aj od počasia.

"Najskôr dôjde k presmerovaniu dopravy v smere Trnava - Bratislava do dvoch jazdných pruhov a následne do troch jazdných pruhov. Vo štvrtok plánujeme spustiť aj severné vetvy, teda zjazd z diaľnice od Trnavy na Senec a Blatné a výjazd od Senca a Blatného na Bratislavu," spresnila hovorkyňa s tým, že v piatok začne NDS s presmerovávaním dopravy aj v smere z Bratislavy do Trnavy. Doprava bude vedená v dvoch jazdných pruhoch a následne už v troch jazdných pruhoch.

Ako posledné sa podľa Michalovej spustia južné vetvy, teda zjazd z diaľnice v smere z Bratislavy na Senec a Blatné a výjazd v smere zo Senca a Blatného na Trnavu.

V noci z nedele na pondelok by už mali vodiči jazdiť po tomto úseku diaľnice D1 a križovatke Blatné bez obmedzení.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.