14.11.2017, 13:30

Vodič jazdil na diaľnici D2 v protismere. Polícia mu zadržala vodičák

Polícia Slovenskej republiky na svojej facebookovej stránke zverejnila kuriózne video, v ktorom jazdí vodič na diaľnici v protismere.

Vodič jazdil na diaľnici D2 v protismere. Polícia mu zadržala vodičák
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Ako informujú, policajti oddelenia mýtnej polície zaznamenali počas jazdy vodiča prechádzajúceho s vozidlom po odstavnom pruhu protismernej časti diaľnice D2 v smere do Českej republiky.

Následne sa príslušníci polície na najbližšom nadjazde so služobným vozidlom otočili a pokračovali v jazde po diaľnici D2 smerom do Malaciek.

Po 10. kilometry spozorovali vozidlo Peugeot 206, ktoré bolo odstavené na krajnici v protismere jazdy, pred nepojazdným vozidlom odstavenom v smere jazdy.

Policajti podľa informácií vykonali potrebné opatrenia, aby nedošlo k vzniku kolíznej situácie a podrobili vodiča kontrole. Podľa jeho slov išiel v protismere na pomoc k nepojazdnému vozidlo svojho zamestnávateľa.

V tom čase bola však viditeľnosť podstatne znížená a svojím "kúskom" ohrozil nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky, čím mohla vzniknúť vážna dopravná nehoda. Príslušníci polície následne 41-ročnému vodičovi zo Skalice zadržali vodičský preukaz.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.