13.11.2017, 16:50

Malý Nór vbehol pod kolesá kamiónu. Vodič stihol zázračne zabrzdiť

Len málo delilo mladého chlapca z Nórska od pravdepodobne tragického stretu s nákladným automobilom.

Malý Nór vbehol pod kolesá kamiónu. Vodič stihol zázračne zabrzdiť
Zdroj: Youtube

Rýchle reflexy a duchaprítomnosť preukázal v nórskom meste Høyanger vodič nákladného auta, ktorému do cesty vbehol malý chlapec. Incident z júna, o ktorom v sobotu informoval nórsky portál NRK, sa tak obišiel bez zranení.

Skupinka piatich školákov vystúpila z autobusu a dvaja z nich, bez toho, aby sa predtým rozhliadli a zistili, či sa po ceste neblíži nejaké vozidlo, sa dostali priamo do cesty nákladnému automobilu.

Dievča sa na poslednú chvíľu pozrelo a zastavilo v strede cesty. Jej spolužiak však zaregistroval nákladné auto až v momente, keď bolo tesne vedľa neho.

Vodič kamiónu dokázal naozaj rýchlo zareagovať a zabrzdiť, takže sa ani jednému z detí nič nestalo. Incident zachytila kameru na palubnej doske kamiónu idúceho za autobusom.

"Videl som, čo sa stane, ale mohol som urobiť len málo," povedal pre portál NRK šofér Tor Bjørn Kyrkjebø, ktorý natočil video.

"Zahliadol som nad strechou autobusu kamión, ktorý išiel rýchlo. Blikal som a trúbil, aby som varoval vodičov aj deti," dodal s tým, že kamerový záznam zverejnil hlavne ako varovanie pre ostatné deti.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.