08.11.2017, 11:15

Magor roka, takto označuje polícia vodiča kamiónu na videu

Situácia, ktorú nechce nikdy zažiť ani jeden vodič.

Magor roka, takto označuje polícia vodiča kamiónu na videu
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Krátke video, ktoré zverejnila na svojej facebookovej stránke polícia Slovenskej republiky okamžite vyvolalo vášnivé reakcie. Ukazuje, ako vodič osobného auta musel okamžite zastať a uhýbať sa kamiónu jazdiacemu v protismere. 

Ten nie len že nerešpektoval doprané značenie, ale takmer zmietol posádku tohto osobného auta. Nehoda, od ktorej chýbali len metre, by mala zrejme fatálne následky.  

Vodič kamiónu mal evidenčné číslo zo zahraničia (pravdepodobne z Fínska), predbiehal v neprehľadnej zákrute, cez plnú čiaru a bezprostredne ohrozil iných účastníkov cestnej premávky. 

Porušil hneď niekoľko predpisov, no ani jeden nie je na odobratie vodičského oprávnenia. Za predbiehanie, kde účastník ohrozí iných je napríklad pokuta 150 eur (na mieste, nie cez správne konanie, kde hrozí odobranie vodičského oprávnenia na 2 roky). 

Navyše vodič nepochádza z našej krajiny, a teda polícia ho môže na diaľku cez spoločnosť pre ktorú jazdí sankcionovať. Ak by bol vodič z Fínska, ktoré sa nachádza napríklad aj v Schengenskom priestore, nemal by s tým byť výrazný problém. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.