18.09.2017, 11:45 Aktualizované o 13:12, 18.09.2017

Tragická nehoda pri Trnave. Vodič narazil do stromu, cestu mu skrížila srna

Dopravných policajtov privolali dnes krátko pred šiestou hodinou ráno ku vážnej nehode pri obci Chtelnica v okrese Trnava.

Tragická nehoda pri Trnave. Vodič narazil do stromu, cestu mu skrížila srna
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

V smere na Dechtice išiel po ceste 67-ročný vodič na automobile Volkswagen Tiguan. Na rovnom úseku cesty pravdepodobne narazil alebo prešiel po zrazenej srne, vzápätí sa dostal do protismeru, kde narazil do stromu.

Pri nehode došlo k vážnemu zraneniu dvoch spolujazdkýň, 57-ročná žena na mieste zraneniam podľahla a 32-ročnú ženu previezli záchranári s ťažkými zraneniami do trnavskej nemocnice.

​Vodič utrpel ľahké zranenie. Policajti alkohol u neho za volantom nezistili. Presné okolnosti a príčiny nehody polícia naďalej zisťuje. Informovala o tom trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

​Polícia, ako dodala, apeluje na vodičov, aby boli v tomto ročnom období obzvlášť ostražití. Prvom rade je potrebné znížiť rýchlosť jazdy na miestach, kde dopravná značka upozorňuje na možný výskyt zveri. O tejto problematike sme informovali aj v nedávnom článku, nájdete ho tu.

"V kritických oblastiach je potrebné zvýšiť pozornosť najmä počas ranných a večerných hodín, keď je vysoká zver najaktívnejšia. Pokiaľ vodič videl cez cestu prejsť jedno zviera, je možné, že za ním vybehnú ďalšie, keďže srny, jelene alebo diviaky sú len zriedka mimo svojho stáda či skupiny. Používanie diaľkových svetiel na jej odplašenie má opačný efekt a zviera namiesto úteku zostane stáť," informovala Linkešová.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.