14.09.2017, 09:40

Doprava pri Nitre sa skomplikuje. Dôležitú križovatku na dva mesiace uzavrú

Vodičov v Nitre už od zajtra čaká poriadna skúška trpezlivosti. Pripraviť sa musia na obmedzenia a kolóny.

Doprava pri Nitre sa skomplikuje. Dôležitú križovatku na dva mesiace uzavrú
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Obyvatelia Nitry, či ľudia pracujúci v tomto meste, sa musia pripraviť na skomplikovanie dopravy. Ako informuje polícia Slovenskej republiky na svojej facebookovej stránke, križovatka „Nitra – Server“ na rýchlostnej ceste R1A pri Nitre bude dva mesiace úplne uzavretá.

Dôležitú križovatku a zároveň jeden zo vstupov do tohto krajského mesta uzavrú od šiestej hodiny rána dňa 15. septembra 2017. Uzávera potrvá do polnoci dňa 15. novembra 2017.

Toto obmedzenie si vyžiadali stavebné postupy v súvislosti s výstavbou nového automobilového parku Jaguar Land Rover. Následkom odstavenia križovatky príde k enormnej zaťažiteľnosti okružnej križovatky na ceste I/64, križovatka s miestnou komunikáciou Dolné Hony.

Ako upozorňuje polícia, zjazd z tejto okružnej križovatky bude dva mesiace jedinou prístupovou cestou do priemyselného parku a zároveň ide o jeden z hlavných vstupov/výstupov do krajského mesta Nitra.

Polícia Slovenskej republiky žiada vodičov, aby rešpektovali pokyny príslušníkov Policajného zboru, ktorí sa budú na tomto úseku podieľať na bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.