Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.03.2021, 16:48

Šéf slovenskej Škody pre HN: Automobily zlacňovať nebudú

Tlak na vysoké štandardy bezpečnosti, nárast cien vstupov, inflácia či technológie potrebné na splnenie prísnych emisných štandardov ďalej pôsobia na predajnú cenu, povedal v rozhovore Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko.

Šéf slovenskej Škody pre HN: Automobily zlacňovať nebudú
Zdroj: Archív HN

Predstavenie štvrtej generácie modelu Fabia je na spadnutie. Čo od nej očakávate?
Fabia patrí dlhodobo k najpredávanejším modelom na trhu. Uvedenie novej štvrtej generácie bude v tomto roku najväčšou udalosťou značky a očakávame, že začiatkom jesene ju už budeme predávať aj u nás na Slovensku. Prichádza na novej platforme MQB A0 a ponúkne moderné technológie známe z vyšších tried až 43 Simply clever riešení a najväčší priestor vo svojej triede.

Hovorilo sa aj o tom, že Fabia už nebude vo verzii kombi, aby si nekonkurovala so Scalou. Nakoniec sa však rozhodlo, že tento obľúbený model bude vyrábaný aj naďalej.
Prvoradá bola diskusia o tom, aké kapacity má Mladá Boleslav. Tento problém sa však vyriešil relokáciou výroby pre nás z hľadiska Slovenska tým najlepším spôsobom. Pôvodne bola totiž výroba následníka modelu Superb plánovaná v Turecku. Umiestnenie a konečné rozhodnutie o výrobe Superbu v Bratislave vnímame veľmi pozitívne, keďže je možné v blízkosti využívať synergie už existujúcich výrob a dodávateľov. Ak sa však vrátim k Fabii Combi, tak práve tento model je symbolom značky. Je to variabilné, priestranné, funkčné, dizajnové auto a navyše za rozumnú cenu. To je kombinácia faktorov, ktoré sú pre Škodu typické. Jeho obľubu u nás potvrdzuje aj fakt, že verzia kombi tvorí až 48 percent predajov Fabie.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 90% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.