Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2021, 00:00

Šéf koncernu VW vyzradil uvedenie Fabie Combi. Je symbolom novej misie Škody

  • Predseda predstavenstva koncernu Volkswagen Herbert Diess na linkedinovom profile koncernu VW uverejnil príspevok s titulom "Osobitná úloha značky Škoda".
  • Značku chváli za ziskovosť a zdôrazňuje, že iná značka koncernu by nedokázala vyrábať malý kombík s profitom.
Šéf koncernu VW vyzradil uvedenie Fabie Combi. Je symbolom novej misie Škody
Zdroj: Petr Siebert

Nová generácia modelu Fabia Combi je podľa Diessa, šéfa koncernu Volkswagen, dôležitým a priekopníckym investičným rozhodnutím pre značku Škoda. "V posledných týždňoch bola predmetom mnohých interných diskusií, pokiaľ ide o stanovenie priorít uprostred prechodu na elektronickú mobilitu," píše šéf koncernu.

Priamo tiež uvádza, že ďalšia generácia kombíkovej Fabie sa v Európe objaví v roku 2023 a bude sa vyrábať v hlavnom závode českej značky v Mladej Boleslavi, píše iDNES.cz.

"Škoda tak zaisťuje, že Fabia Combi bude aj naďalej hrať ústrednú úlohu v základnom segmente A0," uvádza Diess a dodáva, že malý kombík je už dve desaťročia dôležitým vozidlom pre celú skupinu VW v segmente, ktorý by žiadna iná značka koncernu nedokázala so ziskom obsluhovať.

"Vysoká kvalita, skvelá technológia MQB, veľa priestoru, dizajn Škoda a mnoho chytrých detailov. A dobrá hodnota za peniaze," píše.

"Iba vďaka schopnostiam našich inžinierov v Českej republike, ale tiež vďaka priaznivejším nákladovým štruktúram v strednej Európe, dokáže aj s takou koncepciou, ktorá je pre zákazníkov veľmi atraktívna, zarobiť dosť peňazí, aby ospravedlnila investície," vysvetľuje.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 63% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.