Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.12.2020, 11:20

Hyundai založil úplne novú značku. Zastupovať bude výhradne vodíkovú technológiu

Kórejský výrobca sa v otázke pohonu budúcnosti prikláňa skôr k vodíkovým vozidlám. Aj z toho dôvodu vytvoril pre vývoj palivových článkov novú samostatnú značku.

Hyundai založil úplne novú značku. Zastupovať bude výhradne vodíkovú technológiu
Zdroj: netcarshow (ilustračná snímka)

Elektromobily a elektromobilita hrajú v súčasnosti významnú rolu. Na ich zavádzanie do ponúk sa obracia čoraz viac výrobcov a v zásade sa im ani nečudujeme. Ak chcú splniť emisné limity, na výber veľmi nemajú. Alebo áno? Okrem bežných batériových elektromobilov sa totiž značky venujú aj vývoju vodíkových modelov áut.

Táto technológia so sebou ešte nesie mnohé nezodpovedané otázky a nedostatočne vybudovanú infraštruktúru, no automobilky so štúdiami pokračujú a už čoskoro sa môžu stať vodíkové vozidlá zaujímavou alternatívou batériových elektromobilov vo viacerých krajinách.

V technológiu verí aj kórejská automobilka Hyundai, ktorý aktuálne zakladá novú značku HTWO zaoberajúcu sa výhradne vodíkovými palivovými článkami.

Dvadsať rokov skúseností

Hyundai pritom patrí k pomerne veľkým hráčom v rámci vodíkových vozidiel a v jeho prospech hovoria aj významné 20-ročné skúsenosti. Po uvedení značky Ioniq pre elektrický pohon na batérie teda založil úplne novú značku aj pre technológiu využívajúcu vodíkové palivové články.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.