Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2020, 12:05

Volvo mení svoje modely. Aj napriek spochybňovaniu zavádza kontroverzné opatrenia

Volvo rozbieha súbor opatrení, na ktorého čele stojí obmedzenie maximálnej rýchlosti všetkých áut. To však nie je jediná novinka - pribudol i špeciálny kľúč Care Key.

Volvo mení svoje modely. Aj napriek spochybňovaniu zavádza kontroverzné opatrenia
Zdroj: Archív HN

Dlhé roky líder v bezpečnosti informuje o svojom vlaňajšom ambicióznom pláne. Švédska automobilka Volvo totiž plní svoj minuloročný sľub o zavedení prísnych obmedzení, v snahe zamedziť smrteľným nehodám a vážnym zraneniam na cestách už od tohto roka.

Ako sme vás už pred časom informovali, pomôcť v dosiahnutí cieľa jej v tom má pomôcť obmedzenie maximálnej rýchlosti na 180 kilometrov za hodinu. Prvým modelom, ktorého sa toto obmedzenie bude týkať, mal byť model Volvo S90. Teraz však značka prináša aktualizovanú informáciu a potvrdzuje, že žiadne nové auto od výrobcu bez nižšieho rýchlostného limitu už nekúpite.

Názory sa líšia

Každé nové vozidlo značky Volvo sa tak bude odteraz dodávať s obmedzenou najvyššou rýchlosťou 180 kilometrov za hodinu, hoci toto opatrenie sa už od svojho ohlásenia ukázalo ako kontroverzný krok. Niektorí pozorovatelia spochybňujú právo výrobcov automobilov zavádzať takéto novinky prostredníctvom dostupnej technológie.

Spoločnosť sa podľa svojho vyjadrenia aj napriek tomu domnieva, že "je jej povinnosťou ako priekopníka v oblasti bezpečnosti pokračovať v tejto tradícii a viesť diskusiu o právach a povinnostiach výrobcov automobilov konať tak, aby v konečnom dôsledku zachraňovali ľudské životy, aj keby to malo znamenať stratu potenciálnych zákazníkov."

Ako Volvo uvádza v tlačovej správe, problém prekračovania rýchlosti spočíva aj v tom, že nad hranicou určitej rýchlosti nie sú bezpečnostné technológie vo vozidle ani inteligentná infraštruktúra postačujúce na to, aby v prípade dopravnej nehody dokázali zabrániť vážnym zraneniam či obetiam na životoch.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 68% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.