Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.03.2020, 11:37

Automobilky menia svoje zameranie. Budú vyrábať zdravotnícky materiál, Fiat ušije rúška

Napríklad v Číne dokázala vyrásť už za dva týždne najväčšia svetová továreň na ochranné rúška. Na svedomí ju má čínsky koncern BYD.

Automobilky menia svoje zameranie. Budú vyrábať zdravotnícky materiál, Fiat ušije rúška
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Taliansko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) kvôli kríze spôsobenej šírením koronavírusu začne v jednej zo svojich ázijských tovární vyrábať rúška pre zdravotníkov, píše iDNES.cz.

Produkcia by mala rýchlo dosiahnuť milión kusov mesačne. Zamestnancom to podľa predstaviteľa odborov oznámil šéf podniku Mike Manley.Manley podľa odborov tiež uviedol, že Fiat Chrysler pozastavuje prevádzku vo všetkých továrňach v Európe a v Severnej Amerike.

Takto vyzerá nová továreň na rúška vytvorená spoločnosťou BYD

Automobilka už minulý týždeň informovala o obmedzovaní výroby v Európe, potvrdila tiež dočasné uzavretie tovární v Spojených štátoch, Kanade a Mexiku, uviedla agentúra Reuters.

Výrobu v Severnej Amerike a v Európe teraz kvôli koronavírusu zastavujú aj ďalšie známe automobilky. Škoda Auto potom v stredu 18. marca prerušila prevádzku vo svojich závodoch v Mladej Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.