Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2019, 13:19

Významný míľnik pre Hyundai. V Česku sa z obľúbeného SUV vyrobil už miliónty kus

Športovo-úžitkový model Tucson patrí na Slovensku k najpredávanejším modelom svojho segmentu.

Významný míľnik pre Hyundai. V Česku sa z obľúbeného SUV vyrobil už miliónty kus
Zdroj: Facebook/HyundaiNosovice

Automobilka Hyundai v Nošoviciach na Frýdecko-Místecku vyrobila už miliónty kus modelu Hyundai Tucson. Sériová výroba obľúbeného SUV, ktoré sa radí na Slovensku k najpredávanejším, začala v Nošoviciach v júni 2015. Miliónty kus zišiel z pásov po 52 mesiacoch a aktuálne tvorí takmer 70 percent produkcie sliezskej automobilky.

Zo zhruba 1 500 vozidiel, ktoré denne továreň vyprodukuje, je takmer 1 100 práve modelov Tucson. Automobilka ďalej vyrába päť verzií modelu Hyundai i30, medzi ktorými sú tiež športové deriváty s označením N.

Pozrite si v galérii niekoľko snímkov z nášho domáceho redakčného testovania Tucsonu vo verzii N-line:

"Je to auto, ktoré úplne zmenilo chod nošovickej automobilky, pretože okrem toho, že prinieslo toto množstvo vyrobených kusov, tak výrazne kvalitatívne posunulo našu výrobu. Oveľa viac ako v minulosti sme boli zapojení do vývoja vozidla, a ovplyvnili tak jeho celkové fungovanie," povedal v súvislosti s Tucsonom hovorca automobilky Pavel Barvík.

Barvík tiež dodáva, že Tucson je jedným z kľúčových vozidiel automobilky Hyundai pre Európu i pre celý svet. "V tejto chvíli v Nošoviciach vyrábame Hyundai Tucson pre 67 krajín sveta od Mexika po Nový Zéland, od Islandu po Juhoafrickú republiku. Centrom našej produkcie sú samozrejme európske trhy na čele s Veľkou Britániou, Nemeckom, Španielskom, Talianskom a tiež Ruskom," dopĺňa hovorca.

Jednou z exotických destinácií, kam autá mierilo, bol tiež ostrov Martinik. Na "domáci" český trh putovalo z Nošovíc doteraz viac ako 15-tisíc vozidiel Hyundai Tucson. Firma ich dodala napríklad Lesom ČR, Riaditeľstvu ciest a diaľnic alebo tiež českej polícii.

​Barvík povedal, že zatiaľ čo tento rok je pre automobilku rokom osláv - už v máji predstavila celkom trojmiliónte auto vyprodukované od začiatku výroby v Nošoviciach a budúci rok bude v znamení inovačnej invázie.

"Budeme prinášať niekoľko noviniek. Aké to budú a kedy, to ešte nemôžem prezradiť," povedal Barvík. Nošovická továreň je jediným výrobným závodom Hyundai v Európskej únii. Zamestnáva zhruba 3 300 ľudí a ďalších 8 700 zamestnancov pracuje u jej subdodávateľov. Vlani vyrobila 340 300 áut, tohtoročný plán je 318-tisíc vozidiel.