Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2019, 15:30 Aktualizované dňa 02.10.2019 o 17:03

Nečakaný koniec. Slovenský dizajnér Jozef Kabaň končí v Rolls-Royce i celom BMW

Šikovný dizajnér v luxusnej britskej automobilke nepobudol dlho, s okamžitou platnosťou skončil.

Nečakaný koniec. Slovenský dizajnér Jozef Kabaň končí v Rolls-Royce i celom BMW
Zdroj: Škoda Auto

Slovenský dizajnér Jozef Kabaň, ktorý dlhé roky pracoval ako šéfdizajnér v českej automobilke Škoda Auto a stvoril v podstate všetky súčasné modely značky, len krátko po prestupe do BMW zvolil ešte luxusnejšieho výrobcu. ​Taktiež dal v minulosti tvár napríklad špičkovému športovému automobilu Bugatti Veyron.

Netrvalo však dlho a jeho príchod do značky Rolls-Royce vystriedal pomerne nečakaný odchod - a to nielen zo spomínanej britskej značky, ale aj z celého koncernu BMW, informuje na svojom webe Rolls-Royce.

Pozrite si aj reakcie ľudí na prvé SUV Rolls-Royce v našom krátkom videu:

​Už po jeho ohlásenom prestupe z BMW do Rolls-Royceu sa naskytli otázky, či nebude táto voľba skôr krokom vzad.

Tradičná britská luxusná automobilka má totiž skutočne prísne stanovené charakteristické črty svojich vozidiel, nové generácie prichádzajú len s veľmi jemnou evolúciou a Kabaň by sa tu zrejme nemohol naplno realizovať.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.