Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2019, 16:08

Nemeckí konkurenti spoja svoje sily. Spoločne majú vyvíjať autá budúcnosti

Príchod samojazdiacich áut je zatiaľ v nedohľadne, no trojica nemeckých konkurentov Audi, BMW a Daimler chce na ich vývoji spolupracovať.

Nemeckí konkurenti spoja svoje sily. Spoločne majú vyvíjať autá budúcnosti
Zdroj: BMW

Nemecký výrobca luxusných automobilov Audi sa chce pripojiť k aliancii konkurentov Daimler a BMW, v rámci ktorej budú firmy spoločne vyvíjať Samoriadené vozy. Informoval o tom dnes nemecký denník Wirtschaftswoche na svojich internetových stránkach.

Automobilky Daimler a BMW predstavili dohodu o partnerstve v oblasti vývoja technológií pre automatické riadenie koncom februára. Spoločnosť Audi by podľa denníka Wirtschaftswoche mala oznámiť svoj vstup do tohto partnerstva budúci mesiac počas frankfurtského autosalónu.

Audi je súčasťou nemeckého automobilového koncernu Volkswagen, do ktorého patrí aj česká Škoda Auto. Volkswagen sa nedávno dohodol na spoločnom vývoji samoriadené vozov s americkou automobilkou Ford Motor. Táto spolupráca bude podľa denníka Wirtschaftswoche pokračovať.

​Automobilky Daimler a BMW vo februári dohodnutej partnerstva označili za "dlhodobú strategickú spoluprácu", ktorá sa spočiatku sústredí napríklad na automatizáciu jazdy po diaľnici či parkovanie.

Dohoda o aliancii prehĺbila spoluprácu medzi automobilkami, ktorých značky Mercedes-Benz a BMW si ostro konkurujú na trhu s luxusnými vozmi.

Firmy Daimler a BMW sa už vlani dohodli, že spoja svoje sily v oblasti ponuky nových služieb mobility, ako je zdieľanie áut a dobíjanie elektrických vozidiel.